Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5188
  • Euro 10.3266
  • GR ALTIN 509.47
  • ÇEYREK 835.78

Evlat nöbetindeki anne oğluna böyle seslendi!

HDP binası önünde evlat nöbeti tutan Solmaz Öğrünç, "Sesimi duyuyorsan eğer gel, adalete teslim ol. Ceza falan yok." diyerek oğlu Baran Öğrünç'e seslendi.

Evlat nöbetindeki anne oğluna böyle seslendi!
  • 04 Ocak 2021, Pazartesi 15:29

182 ailenin HDP binası önündeki oturma eylemi 490'ıncı günde de devam ediyor.

Evlatları PKK saflarında olan aileler evlatlarının geri gelmesini istiyor. 5 yıl önce oğlu Baran için evlat nöbetine devam eden Solmaz Öğrünç oğluna seslenip, "Sesimi duyuyorsan eğer gel, adalete teslim ol. Onlar seni kandırıyor. Ceza falan yok. Gelen çocuklar, ceza almadan annelerine kavuşuyor." dedi.

Van'dan 5 yıl önce PKK'ya katılan oğlu Baran için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde evlat nöbeti tutan Solmaz Öğrünç, oğlunun kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutarak, şunları söyledi:

"HDP olmazsa PKK da olmaz. HDP bir çocuk katilidir. PKK gelip benim oğlumu zorla götürmedi. HDP alıp onlara verdi. Selahattin Demirtaş'a özgürlük istiyorlar da benim Baran'ımın özgürlüğü nerede kaldı? Önce bizim oğlumuzun özgürlüğünü istesinler sonra da onun için istesinler. Kandil'e neden gitti? Karayılan'la fotoğraf çekmiş. Ben oğlumu istiyorum başka bir şey istemiyorum. Hastalık, soğuk, kış ve yaz geldi buradan kalkmadım. Ben HDP'den çocuğumu istiyorum. Çocuğumun elinden kalemi aldılar, silah verdiler.  Oğlum Baran; sesimi duyuyorsan eğer gel, adalete teslim ol. Onlar seni kandırıyor. Ceza falan yok, gelen çocuklar ceza almadan annelerine kavuşuyor. 1 yıldır HDP'nin kapısındayım. Gel, yeter."

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık