Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4396
  • Euro 10.0747
  • GR ALTIN 492.35
  • ÇEYREK 808.43

'Ev araba sahibi olmak zor değil' diyen AKP'li vekilin sözleri tepki çekti!

"Kendi şehrinde navigasyonla gezen vekil..."

'Ev araba sahibi olmak zor değil' diyen AKP'li vekilin sözleri tepki çekti!
  • 27 Şubat 2021, Cumartesi 16:56

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, "Artık ev sahibi olmak, araba sahibi olmak hiç zor değil" açıklaması yaptı. Bu sözlere vatandaşlar tepki gösterdi.

AK Parti Milletvekili Hülya Nergis'in, 21 Ocak 2021'de katıldığı bir programda yaptığı değerlendirmeler tepkilere neden oldu.

Milligazete'de yer alan habere göre; Sosyal medya üzerinden yayımlanan programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Nergis, köyden kente göçü överek, şehirlerdeki standardın yükseldiğini belirtti.

"HAYAT STANDARDI ÇOK DEĞİŞTİ"

Artık ev ve araba sahibi olmanın zor olmadığını ifade eden Nergis, şöyle konuştu: “Türkiye gerçekten çok değişti çok gelişti. Yani kırsal kesimden şehre göç gerçekleşti. Şehirdeki standart çok yükseldi. Artık ev sahibi olmak araba sahibi olmak hiç zor değil. Aile içerisinde geçmişte bir kişi çalışırdı, şimdi bakıyorsunuz bir kaç kişi birden çalışıyor. Eskiden aileye baba bakardı, erkek evlat çalışırdı. Öyleydi koşullar, ama bugün baktığınızda kız erkek ayrımı olmadan herkes çalışabiliyor. Evin hanımı da, erkekte çalışabiliyor. Hayat standardı çok değişti. Bunu köyde de görüyorsunuz, şehirde de görüyorsunuz. Zaten köyler mahalle oldu. Köy kavramı zaten Büyükşehirler'de kalmadı, ama bu sosyolojiyi de iyi okumak lazım.” dedi.

BÜYÜK TEPKİLER GELDİ

İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, AK Parti Milletvekili Hülya Nergis'in tepki çeken sözlerine ilişkin, "Kendi şehrinde navigasyonla gezen vekil göç edenlerin, nerelerde ve ne şartlarda yaşadığını nereden bilecek? Ayrıca, Asgari ücret 2825.90TL iken en ucuz. araba 164.000 TL. Yani asgari ücretin 58 katı !” diyerek tepki gösterdi.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık