Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9331
  • Euro 18.4099
  • GR ALTIN 1039.3
  • ÇEYREK 1710.6

Et Fiyatları aldı başını gidiyor!

Zam yağmuru altında inim inleyen milyonlarca memur, işçi, emekli, etin, tavuğun, balığın tadını unuttu. Son zamlarla birlikte bir kilo dana kıymanın fiyatı 53 liraya yükseldi. Dargelirlinin alışveriş sepetini çoktan terkeden dana kuşbaşı ise 76 liradan satışa sunuluyor.

Et Fiyatları aldı başını gidiyor!
  • 04 Haziran 2021, Cuma 15:05

KUZU PİRZOLA 130 LİRA

Günboyu'nun haberine göre; İktidarın, enflasyona ezdirip adeta sefalete ittiği dargelirli zor günler geçiriyor.

Yılın ilk beş ayında yüzde 6.39'a ulaşan tüketici enflasyonu, vatandaşın bütçesinde koca bir delik açtı.

Üst üste gelen zamlarla birlikte dana kıymanın kilosu 53 lira, dana kuşbaşının kilosu ise 76 liraya yükseldi.

İşçi, memur ve emeklilinin yıllardır tadını unuttuğu kuzu kül bastının kilosu 100 lirayı aştı. Kuzu pirzola 130 liralık kilo fiyatı ile liderliği yine elinde tutuyor.

TAVUK BALIKLA BİRLİKTE UÇTU

Sofrasına hiç olmazsa ayda bir tavuk eti koymak isteyen vatandaş, son fiyat artışlarıyla birlikte bütün tavuk için 30 lira ödemek zorunda. Emekliler, doktorların sağlıklı beslenebilmeleri için özellikle tüketmelerini önerdikleri balığı ise ancak tezgahta seyredebiliyor. Levreğin kilosu 100 liraya dayandı. Somon fileto 150 liralık fiyatıyla dargelirliyi yanına bile yaklaştırmıyor.

PAZARA YERİ YANGIN YERİ

Pazarda da durum farklı değil. Kilosu 6 liradan aşağı salkım domates bulmak neredeyse imkansız. Patlıcan, kabak ve dolmalık biber 8 liraya dayanan fiyatlarla birbiriyle yarışıyor. Taze fasulye 13 lirayla tahtını koruyor. Çarlısiton biber 6 liralık kilo fiyatıyla öndeki gruba yetişmeye çalışıyor.

Çareyi bakliyat reyonlarında arayan vatandaş burada da hüsrana uğruyor. Pirincin kilosu 13 lira oldu. Nohut 10 lirayı geçti. Yeşil mercimek 15,  kırmızı mercimek 25 liradan etiketlendi. Pilavlık bulgurun kilosu bile 7 lirayı aştı.

Etiketler: et fiyatları

yukarı çık