Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.9651
  • Euro 16.8022
  • GR ALTIN 933.89
  • ÇEYREK 1536.6

Esnaftan, Erdoğan'a tepki: Sana ne helalliği vereceğim?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kürsüyü bugün de Ankaralı bir kahvehane esnafı olan Hasan Çiftçi'ye bıraktı.

Esnaftan, Erdoğan'a tepki: Sana ne helalliği vereceğim?
  • 18 Mayıs 2021, Salı 19:31

Ankara'da kahvehane işleten Hasan Çiftçi, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Demek ki kahveci esnafının da bir anası var, bir bacısı var, bir sahibi var" diyerek teşekkür etti.

Kahveci esnafının içine düştüğü sıkıntıları anlatan Çiftçi, “Bugün açacağız, yarın açacağız. Şöyle olacak böyle olacak. Bilim Kurulu toplanıyor. Şu toplanıyor. Bu toplanıyor derken 8 ay geçti. 8 ay zarfında; cadde üzerinde kahvem kiralık artık kira ödeyecek gücümüz kalmadı. Borçlandık. Sayın Cumhurbaşkanı şimdi kahveci esnafından helallik istiyor. Ben 33 sene devlete çalıştım. Devlet memurluğu yaptım. 20 sene kahvecilik yaptım. Eder 53 yıl. 53 yılda birikimimi bu pandemi aldı götürdü."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın helallik istemesiyle ilgili konuşan Çiftçi, "Ben sana ne helalliği vereceğim. Kahvecilerin durumu çok zor. Çok perişan. Ben kapattım, kahvem yok şu anda. Diğer arkadaşlarımız hepsi çok perişan durumda. Artık söylenecek çok şey var çekiniyoruz, konuşamıyoruz. Daha neler var konuşamıyoruz. İçimden düşünüyorum ne yapacaklar şimdi. İki tane oğlum var devlet memuru. Acaba? Ne yaparlarsa yapsınlar…” dedi.

Çiftçi'nin sözleri bazı kamuoyu araştırmacılarının halkın fikirlerini beyan etmekten çekindiğini ifade ettikleri sözlerini hatırlara getirdi.


yukarı çık