Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.1703
  • Euro 8.7159
  • GR ALTIN 414.27
  • ÇEYREK 679.89

Eski MİT'çi Mehmet Eymür: Hiram Abas'ı Doğu Perinçek öldürttü

Eski MİT yöneticilerinden Mehmet Eymür ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, canlı yayında karşılıklı suçlamalarda bulundu. Eymür, Hiram Abas suikastinden de Aydınlık çevresini sorumlu tuttu.

Eski MİT'çi Mehmet Eymür: Hiram Abas'ı Doğu Perinçek öldürttü
  • 12 Kasım 2019, Salı 17:08

Habertürk’te Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu Türkiye’nin Nabzı programında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile MİT’in eski Kontrterör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür arasında canlı yayında tartışma yaşandı.

ABD’ye çalışırken yakalanan eski MİT’çileri gündeme getiren Eymür “Perinçek için ‘fabrikatör’ lafı bir istihbari terimdir. Yalan haber yayanlara verilir. Türkiye’de 2 tane Amerikan casusu yakalandı. Bunların bir tanesi Sabahattin Savaşman bir tanesi de Turan Çağlar’dır. Bunların ikisine de sahip çıkan Perinçektir. Acaba buna ne diyor?” sorusunu yöneltti.

İŞTE O TARTIŞMA:

Perinçek ise “Yalan söylüyor. Sabahattin Savaşman ile beraber CIA’ya çalıştılar. Sabahattin Savaşman’ın itiraflarını da biz Aydınlık olarak yayınladık. CIA’ya nasıl çalıştıklarını biz deşifre ettik” yanıtını verdi.

Eymür “Tamam Savaşman’a öyle cevap veriyor. Turan Çağlar yazı kurulunda değil miydi?” diyerek, sorusunu yineleyince, Perinçek “Turan Çağlar’ın bizim yazı kurulunda ne ilgisi var. Hiçbir ilişkisi yok. Turan Çağlar, Barış Manço’nun kayınpederiydi galiba. Öyle adamlar bizim yazı kurullarımıza giremez. Sizin mesai arkadaşlarınız onlar. Beraber CIA’ya ve MOSSAD’a çalıştınız. 12 Mart darbesini milletin başına beraber ördünüz. 12 Mart’ta da varsınız, 12 Eylül’de de varsınız. Sizi işkencehanelerden tanıyoruz” açıklamasını yaptı.

Mehmet Eymür de Perinçek’in sözlerine karşılık, “Bunları ispat edemediğiniz müddetçe müfteriden başka bir şey değilsiniz” diyerek yanıt verdi.
 
PERİNÇEK: VAZİFEMİZİ YAPTIK
 
İkili arasındaki tartışma, aracında uğradığı silahlı saldırıda (26 Eylül 1990) ölen MİT yöneticilerinden Hiram Abas konusuyla devam etti. Taraflar, konuya ilişkin şu suçlamalarda bulundu:
 

Mehmet Eymür: Yaptığınız yayınlarla Hiram Abas’ı hedef gösterdiniz, öldürttünüz. Hiram Abas’ı öldürten sizsiniz.

Doğu Perinçek: Sizi hedef gösterdiğimiz doğru. Yani şöyle; Bakın yaşıyorsunuz. Ama sizlerin ama bu ülkenin başına 12 Mart, 12 Eylül çoraplarını Amerika ile Gladyo ile birlikte ördüğünüzü. Orada Amerika’ya memurluk yaptığınızı. Biz yayın organlarımızda gümbür gümbür ortaya koyduk ve vazifemizi yaptık.

EYMÜR: SAVCILAR DİNLESİN PROGRAMI

Mehmet Eymür: Siz Hiram Abas’ı öldürttünüz diyorum. Savcılarda dinlesin programı. Adresini gösterdiniz, telefonlarını verdiniz, resimlerini çektiniz.

Doğu Perinçek: Evet çektik.

Mehmet Eymür: Arabasının plakasını verdiniz. Bunu o çok sevdiğiniz Amerika’da yapsanız.  Ömür boyu hapiste kalırdınız, biliyor musunuz?


 

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık