Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.8249
  • Euro 10.3286
  • GR ALTIN 496.61
  • ÇEYREK 814.75

Eski AKP'li vekilden çok konuşulacak itiraf!

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, AKP ile siyaset yaptığı döneme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Eski AKP'li vekilden çok konuşulacak itiraf!
  • 25 Mayıs 2020, Pazartesi 16:36

Ali Babacan'ın genel başkanlığını yaptığı DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, AK Parti ile siyaset yaptığı döneme ilişkin konuştu.  

Gazeteci Adem Özkese'nin Youtube kanalına konuk olan Yeneroğlu,  AK Parti ile yollarını ayırma nedenini anlattı.

Yaşanan haksızlık ve hukuksuzlukların kendisi için dayanılmaz boyutlara ulaştığını ifade eden Yeneroğlu, AK Parti'den çocuklarının yüzüne bakabilmek için ayrıldığını söyledi.


"AK PARTİ'DE SİYASET YAPARKEN ÇOCUKLARIMIN YÜZÜNE BAKAMIYORDUM"

"Mesele makam değil. Mesele eve gittiğiniz zaman çocuklarınızın yüzüne bakabiliyor musunuz? Namaz kıldıktan sonra huzurla kalkabiliyor musunuz? Son 1 yılda utancımdan çocuklarımın yüzüne bakamıyordum."

"HUKUKİ ANLAMDA ÇOK BÜYÜK HAKSIZLIKLAR YAPILDI"

"Burada dışlanan birçok kesimle görüştüm. Gördüm ki buradaki insanların önemli bir bölümü 'hadlerini bilmeleri gereken' toplumsal bir gruba dönüştürülmüş. Hukukla alakası olmayan o kadar büyük haksızlıklar yapılabiliyor ki. Sayın Tayyip Erdoğan'a da bunları anlatıyordum ve ilk başlarda anlayabileceğini düşünüyordum.

Zamanla gördüm ki toplumu kutuplaştırmaya matuf ve kendi zihin dünyasında hukuk dışında başka kategoriler var. Ben bunu 'düşman hukuku' diye değerlendiriyorum."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık