Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5512
  • Euro 10.0853
  • GR ALTIN 495.39
  • ÇEYREK 813.19

Eski AKP'li vekil Ocaktan: Türkiye’nin hukuk devleti olduğuna kimseyi inandıramayacağız

Mehmet Ocaktan, Karar'daki bugünkü köşe yazısında, "Maalesef yargıyı öylesine siyasallaştırdık ki, eğer bu anlayışla gidersek Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğuna kimseyi inandıramayacağız" yazdı.

Eski AKP'li vekil Ocaktan: Türkiye’nin hukuk devleti olduğuna kimseyi inandıramayacağız
  • 01 Ocak 2021, Cuma 14:22

Mehmet Ocaktan'dan yargı yazısı: "Maalesef yargıyı öylesine siyasallaştırdık ki, Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğuna kimseyi inandıramayacağız"

Eski AK Partili vekil Mehmet Ocaktan, Karar Gazetesindeki bugünkü köşe yazısında, "Maalesef yargıyı öylesine siyasallaştırdık ki, eğer bu anlayışla gidersek Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğuna kimseyi inandıramayacağız, inandıramıyoruz da zaten..." görüşünü savundu.

"KAVALA DAVASI ARTIK BİR MAĞDURİYET SEMBOLÜ HALİNE GELDİ"

Öte yandan Mehmet Ocaktan, "Zira daha birkaç gün önce, uzun ertelemelerin sonunda toplanan Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu Osman Kavala’nın bireysel başvurusunu reddetti. Genel Kurul, Kavala’nın haklarının ihlal edilmediğine hükmetti. Yüksek mahkeme bu kararı 1 oy farkla verdi. Elbette aynı mağduriyeti yaşayan pek çok sayıda insan var, ama Kavala davası artık bir mağduriyet sembolü haline geldi, üstelik Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin çok açık bir şekilde ‘serbest bırakın’ ikazına rağmen..." yazdı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık