Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

Ertuğrul Kumcuoğlu MHP'den istifa etti!

MHP, 126 emekli büyükelçinin Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili yayınladığı açıklamada ismi bulunan Ertuğrul Kumcuoğlu'nun kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak disipline sevk edildiğini duyurmuştu. Kumcuoğlu bugün partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Ertuğrul Kumcuoğlu MHP'den istifa etti!
  • 06 Nisan 2021, Salı 14:50

Ertuğrul Kumcuoğlu bugün MHP'den istifa ettiğini açıkladı.

Kumcuoğlu istifasında "çoktandır fikren ve fiilen ayrı düştüğüm Milliyetçi Hareket Partisi'nden sitifa ettiğimi bilgilerinize sunarım" ifadelerini kullandı.

Halktv.com.tr'ye özel açıklamalarda bulunan Kumcuoğlu, MHP üyesi olduğunu medyaya çıkan haberlerden öğrendiğini belirterek, ''2002 yılında milletvekili olduğumda üye olup olmadığımı hatırlamıyorum. Sonrasındaki yıllarda herhangi bir siyasi partiye üye olup olmadığıma baktım fakat herhangi bir parti üyeliğim sistemde gözükmüyordu'' dedi. 

Kumcuoğlu, yaptığı açıklamada, ''Kamu hizmetinde bulunduğum 50 yıla yaklaşık süre boyunca, bilinçli bir Atatürk milliyetçisi olarak daima yüce milletimizin ve Türklüğün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hak ve çıkarlarını gözetmeye ve savunmaya gayret ve itina ettim'' dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık