Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2613
  • Euro 10.7588
  • GR ALTIN 527.18
  • ÇEYREK 864.56

Ersan Şen: Bir Türk milletinin evladı hangi hakla Atatürk'e hakaret edebilir?

Habertürk yayınına katılan Hukuk profesörü Ersan Şen, Ayasofya Camii'nde Atatürk’e hakaret eden imama tepki gösterdi. Şen, ''Bir Türk milletinin evladı hangi hakla Atatürk'e hakaret edebilir?'' dedi.

Ersan Şen: Bir Türk milletinin evladı hangi hakla Atatürk'e hakaret edebilir?
  • 01 Haziran 2021, Salı 23:31

Habertürk TV'de yayınlanan Açık ve Net programına katılan Prof. Dr. Ersan Şen Ayasofya’da Atatürk’e hakaret eden imam Mustafa Demirkan'a, "Kemalizmi eleştir, Mustafa Kemal'i eleştir buna katlanırım ama Mustafa Kemal'e kafir diyemezsin" yanıtını verdi.

Şen programdaki konuşmasında, “Sana sağlanan konforla çıkıyorsun orada Türkiye Cumhuriyeti kurucusuna alenen hakaret ediyorsun. Bir hukuk devletindesin kalkıyorsun konuştuğun kişi Mustafa Kemal Atatürk. Fatih Sultan Mehmet o bu fark etmez hepsi bizim ecdadımız. Rum edebilir, Yunan edebilir küfür niye çünkü onu kovmuş atmış, denize dökmüş. Burada bir Türk milletinin evladı Mustafa Kemal Atatürk’e hangi hakla hakaret edebilir. Kemalizmi eleştir, Mustafa Kemal'i eleştir, Musul’u Kerkük’ü almamış de buna katlanırım ama Mustafa Kemal'e kafir diyemezsin" ifadelerini kullandı.

Yeniçağ


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık