Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8572
  • Euro 9.2978
  • GR ALTIN 487.71
  • ÇEYREK 800.14

Ermenilere destek çıkan Macron, Türkiye'yi hedef aldı!

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Ermenistan ile Azerbaycan arasında yaşanan gerilime ilişkin yaptığı açıklamada Türkiye'yi hedef aldı. Macron, Türkiye'den Azerbaycan'a yönelik destek açıklamlarını "düşüncesiz ve tehlikeli" dedi.

Ermenilere destek çıkan Macron, Türkiye'yi hedef aldı!
  • 30 Eylül 2020, Çarşamba 12:15

Euronews Türkçe'de yer alan habere göre, Azerbaycan ve Ermenistan arasında Dağlık Karabağ'da yaşanan çatışmalara ilişkin Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Amcron'dan skandal bir açıklama geldi.

Macron, işgal altındaki Dağlık Karabağ'ı Ermenistan toprağı olarak nitelendirirken, Türkiye'den Azerbaycan'a gelen destek mesajlarına da tepki gösterdi.

Fransa Cumhurbaşkanı, Letonya'daki temasları kapsamında düzenlenen basın toplantısında ağlık Karabağ kriziyle ilgili bir soruya, "Türkiye'den bu konuda yapılan politik açıklamaları dinledim. Bunların düşüncesiz ve tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Fransa'nın temkinli ve Minks grubu içindeki tarafsız rolü göz önünde bulundurulduğunda Türkiye'nin savaşçıl açıklamaları nedeniyle özellikle de Ermenistan'a yönelik büyük endişe içindeyiz. Türkiye'nin açıklamaları, Dağlık Karabağ'ın alınmasını meşru gösterir nitelikte." şeklinde cevap verdi.


ANKET

Türk Tabipler Birliği kapatılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık