Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5368
  • Euro 10.1458
  • GR ALTIN 495.68
  • ÇEYREK 802.86

Erkam Yıldırım’ın Venezuela'ya gittiği dönemin gümrük kayıtlarında maske yok

Binali Yıldırım’ın “Oğlum Venezuela’ya maske ve test kiti götürdü” iddiasını gümrük kayıtları yalanladı. 1 Ekim-31 Aralık 2020 arasında Türkiye’den Venezuela’ya hiçbir maske sevkiyatı yapılmamış.

Erkam Yıldırım’ın Venezuela'ya gittiği dönemin gümrük kayıtlarında maske yok
  • 31 Mayıs 2021, Pazartesi 14:09

Sedat Peker’in, uyuşturucu güzergâhı ile ilgili iddialarına yanıt veren eski Başbakan Yıldırım’ın açıklamaları iki ülke arasındaki gümrük kayıtları ile uyuşmadı.

Cumhuriyet’ten Erdem Sevgi'nin ulaştığını iddia ettiği gümrük kayıtlarına göre, 1 Ekim-31 Aralık 2020 tarihleri arasında Türkiye’den Venezüella’ya hiçbir maske sevkiyatı yapılmadığı ortaya çıktı.

Sedat Peker, “Eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın uyuşturucu güzergâhı kurmak için Venezuela’ya gittiğini iddia” etti.

Binali Yıldırım da “Oğlum Venezuela’ya maske ve test kiti yardımı götürdü” dedi.

Yıldırım’ın Venezüella’ya gittiği döneme ait gümrük kayıtları ortaya çıktı. Ziyaretin öncesini de kapsayan üç aylık dönemde Türkiye’den Venezuela’ya hiçbir maske sevkıyatı yapılmadığı ortaya çıktı. Aynı dönemde yapılan 1500 adetlik test kiti gönderiminim de Türkiye ve Venezuela’daki iki firma arasındaki ticari faaliyet olduğu belirlendi.

Peker, yayımlandığı videoda, eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın, “Türkiye ile Venezuela arasında uyuşturucu güzergâhı kurmak için geçen ocak ve şubat aylarında Karakas’a gittiğini” iddia etmişti.

Bu gelişmenin ardından Erkam Yıldırım’ın Türkiye-Venezuela Parlamentolar Arası Dostluk Grubu ile birlikte 7 Aralık 2020’de Venezüella’nın başkenti Karakas’ta çekilen fotoğrafta yer aldığı ortaya çıkmıştı.Binali Yıldırım, “uyuşturucu ticareti” iddialarını yalanlayarak, oğlu Erkam Yıldırım’ın Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında yardım amacıyla Venezüella’ya “maske” ve “test kiti” götürdüğünü söylemişti. 

Binali Yıldırım'dan oğlu hakkında yeni açıklama! Binali Yıldırım'dan oğlu hakkında yeni açıklama!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık