Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4164
  • Euro 9.0109
  • GR ALTIN 442.73
  • ÇEYREK 726.34

Erhan Usta'dan 'Z Kuşağı' çıkışı!

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, Z kuşağının iktidara tepkisinin nedeninin hazine garantili projeler olduğunu söyledi.

Erhan Usta'dan 'Z Kuşağı' çıkışı!
  • 25 Temmuz 2020, Cumartesi 14:44

MHP’den ihraç edilen Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta Z kuşağının iktidara neden tepki gösterdiği ile ilgili açıklamalar yaptı.

Hazine garantili projelerin ülkenin geleceğini 25 yıl boyunca ipotek altına aldığını belirten Usta, “İleride bu borçları Z kuşağı ödeyecek. Onlar da artık ‘Dur beni daha fazla borçlandırma” diyorlar” ifadelerini kullandı.

Sözcü gazetesinden Erdoğan Süzer’e konuşan Erhan Usta’nın açıklamaları şöyle:

TEST ÇÖZDÜM

 “İlkokulu bitirir bitirmez dedem kolumdam tuttu Havza İmam Hatip okuluna yazdırdı. Aklımda hep Mülkiye vardı. Hiç dershaneye gitmedim. Evde test çözerek Mülkiye'ye girmeyi başardım.”

NÖBET TUTTUM

 “Üniversite yıllarında Oran'da Alparslan Türkeş'in evinin önünde her gün 24 saat iki öğrenci nöbet tutardı. Öğrencileri nöbete gönderir, kendi sıramın dışında sınavı olanların da yerine nöbet tutardım.”

HAYALLERİM YIKILDI

“Mezuniyetin ardından hem kaymakamlığı hem de DPT planlama uzman yardımcılığını kazandım. DPT cazip geldi. Faik Öztrak (CHP Milletvekili) ilk daire başkanımdı. O zaman bürokraside liyakat esastı. AK Parti gelince rantın önü iyice açıldı. Rant vergisi taslağı hazırladım, Başbakan Davutoğlu çok beğendi. Ama rant vergisi tepelere takıldı, hayallerim yıkıldı.”

TEKLİF VAR

 “Bana sık sık MHP'nin iktidarı koşulsuz desteklemesinin nedenini anlayıp anlamadığımı soruyorlar. Onu anlayabilmiş olsaydım zaten MHP'den ihraç olmazdım. Bugünlerde siyaset yeniden şekilleniyor. Her partiden teklif alıyorum.”

Z KUŞAĞININ İKTİDARA TEPKİSİ

 “Türkiye'de Z kuşağı, kendisinin anlaşılmasını istiyor ama yönetenler anlayamıyor. Kendilerini etkileyecek kararlar alınırken fikrinin sorulmasını istiyor. Ülkenin ihtiyacı olmayan şehir hastaneleri yapıyorsunuz, otoyol ve köprüler için ülkenin 25 yıllık geleceğini ipotek altına alan garantiler veriyorsunuz. İleride bu borçları Z kuşağı ödeyecek. Onlar da artık ‘Dur beni daha fazla borçlandırma” diyorlar. Muhafazakar ailelerin çocuklarından büyük itirazlar duyuyorum. Hem dindarım diyeceksin, hem de haksızlığın, yolsuzluğun ayyuka çıktığı bir yönetim tarzınız olacak. Gençler ailesinden öğrendiği değerlerle iktidarın yaşattıkları arasındaki çelişkiyi iyi görüyor.”

PADİŞAH DELİ BİLE OLSA DEVLET SİSTEMİ İŞLİYORDU

“AK Parti 18 yıl boyunca çok büyük hatalar yaptı. Bu iktidar döneminde net 600 milyar dolar dış kaynak kullanıldı. O kaynak da taşa, toprağa, ranta gömüldü. Bir gecede emsali birden 5'e çıkarılan arsalar sayesinde birileri büyük rant elde ediyor. Bugün işsizliğin de, yoksulluğun da ekonominin büyüyememesinin de nedeni budur. Devlet Planlama Teşkilatı'nı ‘Komünist işi' diye kapattılar. Plan, program olmayınca ülke ekonomisinin ne hale düştüğünü hep birlikte acıyla izliyoruz. Bürokrasi diye diye devletin en güçlü kurumlarını yok ettiler. Bürokraside liyakat kalmadı. Bağımsız kurumların hepsini yok ettiler, bitirdiler. Hep Osmanlı'ya öykünüyoruz. Ama padişah çocuk da olsa deli de olsa Osmanlı'da devlet sistemi tüm kurumlarıyla çalışıyordu.”

İMZALANMADI İSTİFA ETTİM

“Enerji Bakanlığı müsteşarı olmam için kararname hazırlanmıştı. 2 ay Cumhurbaşkanlığında bekledi. Milliyetçi kimliğim nedeniyle atamam olmamış. Bana güven yoksa memuriyette kalamam deyip bıraktım.”

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık