Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6377
  • Euro 10.1481
  • GR ALTIN 491.42
  • ÇEYREK 806.57

Erhan Usta'dan çarpıcı MHP açıklaması!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yapılan 'evine dön' çağrı hakkında açıklamalarda bulunan Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta,bu çağrının Cumhur İttifakı'nın iktidarı yakalama gücüne kavuşmak için yapıldığını belirterek bazı kısım MHP'lilerin bu durumu hoşnut karşılamayacağını söyledi.

Erhan Usta'dan çarpıcı MHP açıklaması!
  • 06 Ağustos 2020, Perşembe 14:30

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yapılan 'evine dön' çağrısı sonrası Can Coşkun ile Gündem Özel Programı'nda açıklamalarda bulunan Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta çok farklı yorumlara açık olan bir çağrı olduğuna vurgu yaptı.

TAKVİYE YAPAMIYORSAN BÖL

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bu tür çağrıları daha öncede yaptığını belirten Usta, "Bahçeli'nin bu tür çağrıyı daha öncelerde de yapmıştı. Bu seferki başka bir çağrı.Şimdi gündemde  Meral Akşener'in bizzat kendisine olan bir çağrı var. Bunu net olarak MHP'ye dön şeklinde algılamadım ama yoruma açık bir söylem. Siyaseti bırak demiş de olabilir. İdeolojik olarak sizin bulunduğunuz yer Millet İttifakı değil demek istemiş de olabilir. Özelllikle MHP'ye dön çağrısıysa bu çağrı  Akşener ve beraberinde olan arkadaşlar kendi istek ve arzularıyla bir parti kurmadılar. Onlar MHP'de siyaset yapma imkanı bulamadıkları için kurdular. İktidarı yakalama gücüne kavuşmak için ya Cumhur İttifakı'na bir takviye yapmak ya da karşı taraftarı ittifakı bölmek gerekir. Bu çağrının amacı bu iki amaçtan birisi de olmuş olabilir"dedi.MİLLET İTTİFAKI'NDA DELİK AÇILIYOR

Ayasofya ziyaretinin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yapmayacağı bir şeymiş gibi algı oluşturulmaya çalışıldığını belirten Usta, " Ayasofya ziyareti'ne de atıfta bulunuldu.Bu 'evine dön çağrısı' Akşener'in Ayasofya'da namaz kılması çok tuhaf bir şeymiş gibi bir algı için söylenmiş sözler de olabilir. Bunlar bizim yorumlarımız. Hiçbir şey olmasa bile ideolojik olarak 'siz Millet İttifakı'na yakışmıyorsunuz. Bakın siz Ayasofya'yı ziyaret ettiniz' diyerek Millet İttifakı'nda bir delik açmaya yönelik bir tavır da olabilir. MHP içersindeki bir kısım kadroların bu insanların MHP'ye gelmesinden hoşnut olacağını zannetmiyorum" diye konuştu.

MHP İNSAN ÖĞÜTÜYOR,İNSAN KIYIYOR...

Milliyetçi Hareket Partisi'nden ihraç edilmesinin ardından ilk kez partisi hakkında konuştuğunu belirten Usta, "MHP konusunda ilk kez konuşuyorum. Toplum nezdinde MHP'nin yıpranmasını asla istemedim. Gençlik yıllarımdan beri ülkücü olan bana, yıpratmak asla yakışmaz. Siyasete beni kazandılaran Milliyetçi Hareket Partisi'ne karşı duruşuma her zaman özendim, bundan sonra da aynı özeni gösterceğim. Milliyetçi Hareket Partisi kıyma makinesi gibi insan öğütüyor. İnsana kıymamaları lazım. Bunu yapmamak gerekiyor.Bu davaya gönül vermiş,çile çekmiş insanlar var MHP'nin dışında kaldılar" dedi.

Samsungazetesi

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık