Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 6.5753
  • Euro 7.2525
  • GR ALTIN 341.54
  • ÇEYREK 560.35

Eren'in katilinine istenen ceza belli oldu!

Eren'in katili için 6 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 265,6 yıldan 457,5 yıla kadar hapis istendi

Eren'in katilinine istenen ceza belli oldu!
  • 17 Şubat 2020, Pazartesi 20:45

Trabzon'da üç polis memuru, iki asker ve 15 yaşındaki Eren Bülbül'ü şehit eden terörist için istenen ceza belli oldu. Giresun ve Gümüşhane'deki soruşturmaları devam eden katilin 6 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 265,6 yıldan 457,5 yıla kadar hapsi istendi.

Şehit Eren Bülbül'ün katili olan terörist için istenen ceza belli oldu. Trabzon'da 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün yanı sıra üç polis memuru ve iki askeri de şehit eden terörist için 6 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 265,6 yıldan 457,5 yıla kadar hapis istendi.

Habertürk'ün haberine göre, Trabzon’da üç polis memuru, 2 asker ve 15 yaşındaki Eren Bülbül'ü şehit eden terörist Behruz Dudkanlı hakkında 9 ayrı suçtan hapis istemiyle dava açıldı. Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı, İranlı terörist "Kawa" kod adlı Behruz Dudkanlu’nun kamu görevlisini tasarlayarak öldürme, çocuğu öldürme, öldürmeye teşebbüs, mala zarar verme, yaralama, hırsızlık, konut dokunulmazlığını ihlal, yağma ve tehlikeli madde bulundurma suçlarından yargılanmasını talep etti.

Terör örgütü PKK'nın sözde Karadeniz grubu sorumlusu "Cudi Zaza" kod adlı Mehmet Yakışır, "Rodi" kod adlı Levent Dayan ve "Soreş" kod adlı İranlı Jamil Star Mohammedi adlı teröristlerin etkisiz hale getirilmesinin ardından "Kawa" kod adlı olarak bilinen İranlı teröristin yakalanması için çalışma başlatılmıştı. Adı deşifre edilmemiş terörist, bölgeden çıkamayacağını anlayınca teslim olmaya karar vermişti.

TESLİM OLUNCA YER GÖSTERMESİ YAPTIRILDI

Giresun’un Espiye İlçesi Sevgiköy Köyü Yepelekli Yaylasında 17 Mayıs 2019 tarihinde güvenlik güçlerine teslim olan "Kawa" kod adlı İranlı Behruz Dudkanlu etkin pişmanlıktan yararlanmak istediğini söylemişti. Giresun, Trabzon ve Gümüşhane’de yer göstermesi yaptırılan terörist Behruz Dudkanlu, ifadesi alındıktan sonra tutuklanarak Giresun Cezaevi’ne gönderilmişti.

TERÖRİSTİN İKİ İLDEKİ SORUŞTURMASI SÜRÜYOR

Trabzon’da 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak olan Behruz Dudkanlu hakkında 6 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi isteniyor. Savcı, hazırladığı iddianamede, terörist Behruz Dudkanlu’nın işlemiş olduğu değer suçlardan ise 265,6 yıldan 457,5 yıla kadar hapsini talep etti.

Terörist Dudkanlu için Giresin ve Gümüşhane’deki soruşturmaların sürdüğü öğrenildi.


ANKET

Barış Pınarı Harekatını nasıl değerlendiriyorsunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık