Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5066
  • Euro 11.0494
  • GR ALTIN 548.58
  • ÇEYREK 900.43

Erdoğan'ın 'Millet açsa siz doyurun' sözüne Öztunç'tan sert yanıt!

CHP’li Öztunç, Erdoğan’ın “Neymiş, millet açmış. Aç olarak dolaşanları buyurun, siz de doyuruverin” sözlerine sert bir dille yanıt verdi.

Erdoğan'ın 'Millet açsa siz doyurun' sözüne Öztunç'tan sert yanıt!
  • 13 Haziran 2021, Pazar 15:13

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Zonguldak’a giderek partisinin Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi.

Gündemdeki yaşananlar hakkında değerlendirmelerde bulunan Öztunç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında ‘Neymiş, millet açmış. Aç olarak dolaşanları buyurun, siz de doyuruverin” sözlerine sert tepki gösterdi.

“Evet millet aç kardeşim. Sen inanmasan da aç, görmesen de aç. Gözün var görmüyor, kulağın var duymuyor ama millet aç… Kalk o koltuktan, yerine gelenler bak nasıl doyuracak göreceksin” yanıtını veren Öztunç,  Erdoğan’ın “Nankör” ifadesi için ise, “Bu millet 19 yıldır sana oy veriyor. 19 yıldır iktidarsın, asıl nankör sensin. Nankör arıyorsan aynaya bak” dedi.

“GÖZÜN VAR GÖRMÜYOR, KULAĞIN VAR DUYMUYOR...”

Öztunç, şunları söyledi:

“Hükümet iyice şaşırdı. Ne yapacağını şaşırdı. Sorular soruyoruz, sorulara cevap veremiyor. Cevap veremediği gibi de artık iradesini o kadar kaybetti ki; tuhaf tuhaf bir siyasetçinin söylemeyeceği bir devlet adamının asla söylemeyeceği şeyler söylüyor. Sayın Cumhurbaşkanı birkaç gün önce çıktı dedi ki; ‘Millet aç diyorsunuz millet açsa siz doyurun.’ Bunu söyledi. Yani ben ilk duyduğumda acaba yanılıyor muyum, yanlış mı duydum dedim. Bir Cumhurbaşkanı bir siyasetçi bir devlet adamı böyle bir şey söyler mi ? Söyledi.

Evet millet aç kardeşim. Sen inanmasan da aç görmesen de aç. Gözün var görmüyor, kulağın var duymuyor ama millet aç. Milletin aç olduğunu görmek istiyorsan bırak Saray’ı gel Zonguldak’a. 11 yaşında çocuğu dinle. 11 yaşındaki çocuğa soruyorlar ‘Hayalin ne?’ diyorlar. Çocuk hayallerini bırakmış. Diyor ki; ‘Eve yemek götürebilmek.’ Yavruların, çocukların hayalini çaldınız. Bir de lafa gelince ‘Millet aç değil’ diyor.”

“MİLLET AÇ VE SEN DOYURAMIYORSUN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın muhalefete ithafen 'Millet açsa siz doyurun' sözlerini sert dille eleştiren Öztunç, şu şekilde konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanı Cumhuriyet Halk Partili Belediyeler, pandemi sürecinde milletin yanında oldu. 2 milyar 500 milyonluk nakdi destek verdi. Binlerce yüzbinlerce insana gıda yardımı yaptı. Evet millet aç ve sen doyuramıyorsun. Kalk o koltuktan, yerine gelenler bak nasıl doyuracak göreceksin.”

“NANKÖR OLAN SENSİN SAYIN CUMHURBAŞKANI”

Erdoğan'ın 'nankör' szölerine tepki gösteren Öztunç, sözlerine şöyle devam etti:

“Bir de diyor ki; ‘Nankör.’ Millet nankör denmez. Bir Cumhurbaşkanı, bir siyasetçi millete nankör diyemez. Diyorsa iradesini kaybetmiştir. Bu millet 19 yıldır sana oy veriyor. 19 yıldır iktidarsın, asıl nankör sensin. Nankör arıyorsan aynaya bak. Nankör olan sensin Sayın Cumhurbaşkanı. Daha ne yapacak bu millet sana. Oy istedin, oy verdi sana. Han, hamam, kat, yat, gemicikler, saraylar her şeyi bu millet sana verdi. Kasımpaşa’dan çıkmıştın. ‘Bir yüzükten başka bir şeyim yok’ diyordun. Şimdi maşallah her şeyin var. Bir de bunları sana veren millete nankör diyorsun. Yazıklar olsun sana. Bu millet kendisiyle inatlaşan ve kendisine hakaret edenlere gereken cevabı da sandıkta verir. Vermiştir. Sana da verecek cevabını.”

Milligazete

Erdoğan: Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin Erdoğan: Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık