Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.7591
  • Euro 16.6417
  • GR ALTIN 923.08
  • ÇEYREK 1518.8

'Erdoğan’ın kısa bir süre sonra Soylu’yu görevden alması kimseye sürpriz olmaz'

Can Ataklı, Korkusuz'daki bugünkü köşe yazısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında çok konuşulacak iddialarda bulundu.

'Erdoğan’ın kısa bir süre sonra Soylu’yu görevden alması kimseye sürpriz olmaz'
  • 19 Mayıs 2021, Çarşamba 16:40

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı bugünkü köşe yazısında, Sedat Peker'in yayınladığı ve AK Partili bazı isimleri hedef alan videoları yorumladı.

"Erdoğan’ın kısa bir süre sonra Soylu’yu görevden alması kimseye sürpriz olmaz"

"Sedat Peker, hükümetin kimyasını fena bozdu." yazan Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu görevden alabileceğini iddia ederek, "Buna karşı Erdoğan’ın, Soylu’yu görevden alma olasılığı daha yüksek. Erdoğan, daha önceki örnekte görüldüğü gibi, Soylu adına harekete geçen medya ve bunların oluşturduğu kamuoyu baskısından çekiniyordu. Oysa şu anda Soylu’nun böyle bir baskı yapacak gücü fazla yok. Çünkü ilişkiler ciddi anlamda deşifre oldu. Soylu, Sedat Peker’e neden koruma verdiğini, neden gittiği yerlere jammer da gönderdiğini, AKP için yaptığı mitinglerdeki sözlerinden dolayı neden suç duyurusunda bulunmadığını, Peker’le yakın temas kuran bakanlığına bağlı kamu görevlilerini neden uyarmadığını anlatamaz kimseye. Bu durumda; Erdoğan’ın kısa bir süre sonra Soylu’yu görevden alması kimseye sürpriz olmaz." değerlendirmesinde bulundu.


yukarı çık