Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.7591
  • Euro 16.6417
  • GR ALTIN 923.08
  • ÇEYREK 1518.8

Erdoğan’ın Kırım’la ilgili sözlerine Rusya'dan açıklama

29 Eylül'de Rusya'nın Soçi kentinde Rus lider Vladimir Putin ile bir araya gelecek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın temasları öncesinde Kremlin'den açıklama geldi. Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'ndaki açıklamalarını değinen Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Erdoğan'ı hedef alarak, "Biraz nahoş bir iz bıraktı" dedi.

Erdoğan’ın Kırım’la ilgili sözlerine Rusya'dan açıklama
  • 26 Eylül 2021, Pazar 17:23

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, 29 Eylül'de Rusya'nın Soçi kentinde Putin ve Erdoğan arasında gerçekleşecek kritik görüşme öncesinde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda Kırım’la ilgili açıklamalarını da değerlendiren Peskov, Erdoğan'ı hedef aldı.

"NAHOŞ BİR İZ BIRAKTI"

Peskov, Erdoğan’ın Kırım’la ilgili açıklamalarının Soçi ziyaretinin başarılı geçme olasılığını etkilemeyeceğini ifade etti.

Peskov, Türkiye’nin Kırım konusundaki tutumuna hakim olduklarını söylerken, “Türkiye’nin sayın Erdoğan’ın Kırım konusundaki tutumunu iyi biliyoruz ve onlar bunu saklamadı. Bu açıklamalar biraz nahoş bir iz bıraktı ama bu Erdoğan’ın Rusya ziyaretinin başarılı, zengin içerikli ve yapıcı geçme perspektifine hiçbir şekilde zarar vermez” ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu: Kırım'ın ilhakını tanımadık Çavuşoğlu: Kırım'ın ilhakını tanımadık

Kırım Tatarlarını Ukrayna’nın yerli halkı olarak tanıyan kanun kabul edildi Kırım Tatarlarını Ukrayna’nın yerli halkı olarak tanıyan kanun kabul edildi


yukarı çık