Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.058
  • Euro 9.6752
  • GR ALTIN 460.37
  • ÇEYREK 755.31

Erdoğan’ın 2023 seçimlerinde yüzde 50’yi aşma planı

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Orhan Bursalı, bugünkü köşesinde dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Erdoğan’ın 2023 seçimlerinde yüzde 50’yi aşma planı
  • 09 Mart 2021, Salı 16:49

Bursalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023'te yüzde 50'yi aşabilmek için Türkiye'deki Suriyeli sığınmacılara oy kullandırılabileceğini belirtti.

Bursalı, Mülteciler Derneği’nin sayılarına göre “18 yaş ve üstünde, yani 2023’te oy kullanabilecek yaştaki Suriyelilerin sayısı ise yaklaşık hesapla 2 milyon” olduğuna dikkat çekti.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Orhan Bursalı, bugünkü yazısında Erdoğan’ın 2023 seçimlerinde yüzde 50’yi aşma planını yazdı.

Erdoğan’ın “Bilhassa ülkemizde eğitim görmüş, milletimizle ünsiyet geliştirmiş, Türkiye ile gönül bağı olan insanlara yönelik farklı adımlar atacağız. Değişen şartlara ve ülkemizin ihtiyaçlarına göre göç ve göçmenlerle ilgili politikalarımızı olumlu yönde yenilemeye devam edeceğiz” sözlerinin Suriyelilere vatandaşlık verme politikasının sürdürüleceği anlamına geldiğini savunan Bursalı, Mülteciler Derneği’nin sayılarına göre “18 yaş ve üstünde, yani 2023’te oy kullanabilecek yaştaki Suriyelilerin sayısı ise yaklaşık hesapla 2 milyon” olduğuna dikkat çekti.

“Suriyelilerin herhalde Millet İttifakı’na oy vereceğini kimse düşünmüyordur! Bunlar garanti oylardır. Sadık tebaa” diyen Bursalı, “2023 Haziranı’na kadar Saray, bugünkü koşullarda ihtiyacı olan 3 milyonu aşan oyun yarısına yakınını Suriyelilerle karşılamaya mı gider, yoksa ülkemizin çok yakın gelecekten itibaren yüzde 4.3 azınlıkla birlikte ortaya çıkacak yeni ve ciddi sorunları düşünerek vatandaşlık verilmesine yanaşmaz mı? Ve bize “bu sizin hüsnükuruntunuz” mu der?” Sorusunu paylaştı.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık