Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 6.8667
  • Euro 7.782
  • GR ALTIN 397.51
  • ÇEYREK 652.25

Erdoğan'ı geren anket...

Barış Pınarı Harekatı'nın ardından hükümete yakın bazı anket şirketleri Cumhur İttifakı'nın oy oranında yükselme olduğunu iddia etse de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çekmecesindeki anket sonuçlarının tam tersini gösterdiği öne sürülüyor.

Erdoğan'ı geren anket...
  • 04 Kasım 2019, Pazartesi 10:22

Kulislerde konuşulan bilgilere göre özellikle ekonomide yaşanan olumsuzluklar hükümete olan güveni iyice aşağıya çekti.

Vatandaşların başta Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak olmak üzere AKP'li kurmaylara tepkili olduğu ve değişim istediği belirtildi.

CUMHUR İTTİFAKI %38'E GERİLEDİ

Erdoğan'da bulunan anketlerde AKP ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın oylarının yüzde 38'lere kadar düştüğü, CHP ve İYİ Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı'nda ise artış olduğu ifade ediliyor.

Erdoğan'ın bu sonuçlar nedeniyle erken seçime karşı olduğu savunuluyor.

ERDOĞAN'DAN VEKİLLERE SERT UYARI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın AKP'li vekillere daha çok çalışmaları ve Meclis'te aktif olmaları konusunda uyarılarda bulunduğu, ancak vekillerin Erdoğan'ın uyarılarını dikkate almayarak herhangi bir aksiyonda bulunmadığı, bunun da parti tabanında büyük rahatsızlık yarattığı biliniyor.

İSTİFALAR DA BAŞLADI

AK Parti'de geçtiğimiz günlerde İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu da 'Partinin kuruluş ilkelerinden uzaklaştığını' gerekçe göstererek istifa etti. Yeneroğlu'nun ardından Ardahan Milletvekili Orhan Atalay'ın da istifa edeceği öne sürüldü. Atalay iddiaları yalanlasa da, dün Kars-Ardahan tanıtım günlerinde yaptığı ''Diktatör rejimler tekçi yapılar bizleri kendilerine benzetmeye çalıştı'' ifadeleri dikkat çekti.

Öte yandan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'a yakın isimlerin de AKP'den istifa edeceği iddia ediliyor.

Yeniçağ

Etiketler: ak parti anket

ANKET

HDP Kapatılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık