Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.4912
  • Euro 15.2117
  • GR ALTIN 799.71
  • ÇEYREK 1314.0

Erdoğan'dan 'vitrin mankeni' benzetmesi!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'dan çok sert sözler...

Erdoğan'dan 'vitrin mankeni' benzetmesi!
  • 01 Ocak 2021, Cuma 20:22

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'li Fikri Sağlar'ın “Türban” açıklamalarına yanıt verdiği konuşmasında CHP'ye sert eleştirilerde bulundu.

Erdoğan, “Oy almak için bazı yerlerde görüyorsunuz işte başörtülü birkaç kişiyi yanlarında adeta böyle vitrin mankeni gibi getirip koymak kimseyi artık aldatmıyor, geçti o işler” dedi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN TEPKİ:

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, CHP'li Fikri Sağlar'ın “Türban” açıklamalarına yanıt verdiği konuşmasında CHP'ye sert eleştirilerde bulundu.

Erdoğan, “Oy almak için bazı yerlerde görüyorsunuz işte başörtülü birkaç kişiyi yanlarında adeta böyle vitrin mankeni gibi getirip koymak kimseyi artık aldatmıyor, geçti o işler” dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın “Vitrin mankeni” sözlerine "Biraz da sesini kes ya. İnsanlara hakaret etmekten vazgeç" diyerek tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Bir kadına bundan daha ağır hakaret edilmez. Doğru değil yani. Ne demek ya vitrin mankeni? Dönüp bir kendisine baksın bakalım. İnsan gerçekten üzülüyor. O koltuğun, hakkını ver sen. Oturduğu koltukla millete vatandaşa, başını açana, başını kapatana her türlü hakareti yapabiliyor. Ne demek ya vitrin mankeni? Kendi partisinden olursa hiçbir sorun yok, başka bir partiden olursa vitrin mankeni. Hangi akılla hangi mantıkla bunu söylüyor? Hangi bilgiyle, hangi birikimle bunu söylüyor? Ben Erdoğan’ın bütün başı örtülü kadınlardan açık ve net özür dilemesini bekliyorum. Yazıktır günahtır ya. Toplumu ayrıştırmak, toplumu kavga eder hale getirmek yetmedi mi arkadaş. Biraz da sesini kes ya. İnsanlara hakaret etmekten vazgeç, senden yana olan herkes çok iyi karşında olan düşman. Ne düşmanı ya? Bu ülkede yaşıyoruz beraber yaşıyoruz ya. Başı açık başı kapalı kadını erkeği yaşlısı genci beraber yaşıyoruz. Bırakın ya 2021’in birinci günü milletin yüzü gülsün bari. Gerçekten acıyorum Allah akıl fikir versin buna.”

SAADET PARTİSİ'NDEN SERT TEPKİ: UTANMADAN SÖYLEDİ!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Tayyip Erdoğan'ın CHP'de görev alan başörtülü kadınlar için 'vitrin mankeni' ifadesi kullanmasına Saadet Parti'li Avukat Ali Aktaş "Utanmadan söyledi hem de bunu. Yıllarca kullandığı mağduriyet malzemesi elinden alınınca öfkesi açığa çıktı" diyerek tepki gösterdi

Aktaş, Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın yönetimindeki KADEM'i de konuyla ilgili açıklama yapmaya çağırdı.

AK Partili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın CHP'ye Fikri Sağlar'ın açıklamaları üzerinden yüklenirken kullandığı ifadeler büyük tepki çekti.

Erdoğan, bugun Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlarken, CHP'de görev alan başörtülü kadınlar içi "Oy almak için bazı yerlerde görüyorsunuz işte başörtülü birkaç kişiyi yanlarında adeta böyle vitrin mankeni gibi getirip koymak kimseyi artık aldatmıyor, geçti o işler" dedi.

Saadet Parti'li Avukat Ali Aktaş, Erdoğan'ın sözlerine sosyal medya hesabı üzerinden şöyle tepki gösterdi:

"Erdoğan, CHP'deki başörtülülere "vitrin mankeni" dedi. Utanmadan söyledi hem de bunu; üstelik öfkeli de. Yıllarca kullandığı mağduriyet malzemesi elinden alınınca öfkesi açığa çıktı."

"Başörtülü kadınlar "kimlik siyaseti"nin malzemesi olmamak ve bir partiye tapulu imiş muamelesi görmekten onların mücadelesi sayesinde kurtulacak." diyen Aktaş, AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen, Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın da yönetiminde bulunduğu "kadın" kuruluşu KADEM'e de "Herhalde bir açıklama yaparsınız" diye çağrı yaptı.

ERDOĞAN'IN VİTRİN MANKENİ BENZETMESİ YAPTIĞI CHP'Lİ İSİM KONUŞTU:

AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'vitrin mankeni' benzetmesi yaptığı CHP PM üyesi avukat Sevgi Kılıç'tan Cumhurbaşkanına yanıt geldi.

Erdoğan'ın kendisini hedef aldığını belirtren Kılıç bugün sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Kılıç şunları kaydetti:

"Sayın Ak Parti Genel Başkanının bana vitrin mankeni demek suretiyle biz kadınlara yapmış olduğu hakareti şiddetle kınıyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarından gelen bir  Parti Meclisi Üyesi olarak bir kez daha söylüyorum;

İlk seçimde Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında inanç, etnik köken, kılık kıyafet veya başka hiçbir ayrım olmadan kadınlar toplumun her alanında eşit haklara sahip olacak ve toplumsal barış sağlanacak. Sözümüz söz!"

 


yukarı çık