Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5386
  • Euro 10.1336
  • GR ALTIN 495.77
  • ÇEYREK 802.86

Erdoğan'dan tepki çeken Meral Akşener açıklaması!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel başkanı Erdoğan, partisinin grup toplansında yaptığı konuşmada İYİ Parti Meral Akşener'i hedef alarak, "Daha neler olacak, neler. Bunlar iyi günler" diyerek tehdit etti. Erdoğan'ın sözlerine İYİ Parti Meral Akşener yanıt verirken, çok sayıda vatandaş ve siyasetçi Erdoğan'ın skandal sözlerine tepki gösterdi.

Erdoğan'dan tepki çeken Meral Akşener açıklaması!
  • 26 Mayıs 2021, Çarşamba 14:59

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Rize ziyaretinde karşılaştığı provokasyona değinerek, ”Gelin hanım (Akşener) Netanyahu’nun yanına koyuyor uzonun ardından da Rize’ye gidiyor. Gelin hanıma gayet güzel ders veriliyor. Yine dua et ki gelin hanıma çok ileriye gitmeden ders verdiler. İkizdere yetmedi, Çayeli'ne gittin. Orada da gerekeni yaptılar. Daha neler olacak neler…” ifadelerini kullandı.

“BU NEDENLE İYİLEŞTİRİLMİŞ VE GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM DİYORUZ”

Erdoğan'ın sözlerine sosyal medyadan çok sayıda vatandaş ve siyasetçi tepki gösterirken, Akşener'de hesabından yaptığı açıklamada, “İşte biz, tam olarak da bu nedenle, İYİleştirlmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem diyoruz” dedi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN ERDOĞAN'A TEPKİ: MAFYA AĞZIYLA TROL GİBİ KONUŞMAYA BAŞLADI!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı  Erdoğan'ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili sözlerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yanıt geldi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Erdoğan binlerce trolünden umudunu kaybetmiş olacak ki, kendi de trol gibi konuşmaya başlamış. Mafya ağzı ile “bunlar daha iyi günler” demiş. Geç bunları kardeşim geç. Er meydanına gel, milletten korkulmaz."

MUHARREM İNCE'DEN ERDOĞAN'A TEPKİ: AKLINI BAŞINA AL!

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Erdoğan'ın Meral Akşener açıklaması tepki gösterdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan İnce, şu ifadeleri kullandı:

"Muhalefet partisi Genel Başkanı 81 vilayete gider, senin görevin güvenliğini sağlamaktır, tehdit etmek değil! Aklını başına al. Hiçbir şeye saygın, sevgin yok bari oturduğun makama saygın olsun."

CHP SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK: TEHDİT DİLİ ASLA AMA ASLA KABUL EDİLEMEZ

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: “Testide ne varsa, ağzından o dökülür. Yüreği millete karşı mühürlenmiş bir dilden, elbette temiz bir söz dökülmez. Ama millete ve millet ittifakına tehdit dili, asla ama asla kabul edilmez. Boğaz dokuz boğumdur. Dokuz düşün bir konuş.” dedi.

CHP'Lİ ALİ MAHİR BAŞARIR: “BÖYLE BİR CUMHURBAŞKANI'NDAN UTANÇ DUYUYORUM”

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır: “Böyle bir Cumhurbaşkanı'nın Türkiye'yi yönetmesinden utanç duyuyorum. Kullandığı ayrıştırıcı dil utanç vericidir. İkizdere'de İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'e yapılanları doğru olarak göreceksin ama Sedat Peker'in ‘oluk oluk kan akıtacağız' dediği mitinge ses çıkarmayacaksın. Sayın Meral Akşener, Meclis'te grubu bulunan bir partinin lideri, bir kadın, bir anne ve Rizelilerin bir gelini. Ülkeyi yöneten biri olarak Sayın Meral Akşener'e yapılan saldırıyı kınayacağın yerde takdirle karşılayacaksın. Bu, her şeyden önce temsil ettiği makama uygun sözler değildir” dedi.

AHMET ÇELİK'TEN SERT TEPKİ!

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İYİ Parti lideri Meral Akşener’e yönelik açıklamalarının ardından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Akşener’in Nisan ayında yaptığı grup toplantısı konuşmasından bir kesite yer verirken, “Ülkenin huzur ve güvenliğini sağlamakla sorumlu Cumhurbaşkanı, siyasi parti liderine yapılan linç girişimini meşrulaştırıp, bir de kaosa teşvik ediyor. Tehdit Siyasetiniz bizi yıldıramaz, Her adam, "Devlet Adamı" olamaz.” ifadelerini kullandı.

LÜTFÜ TÜRKKAN: “BU DA SANA DERT OLSUN SARAY'IN MUKİMİ”

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Türkkan, Akşener'in partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmadan bir kesiti sosyal medya hesabından, “Bu da sana dert olsun Saray'ın Mukimi” notu ile paylaştı.

“EL Mİ YAMAN, BEY Mİ YAMAN GÖRECEĞİZ”

Türkkan'ın paylaştığı videoda Akşener'in şu sözleri yer aldı:

* Ölsem de, öldürülsem de, tehdit edilsem de, tek kişi kalsam da bu mücadeleden dönersem namussuzum, şerefsizim, namerdim. Bu da Müslüman bir Türk kadınının sözüdür, yeminidir. Allah'ım sana and olsun, şart olsun ki dönersem namerdim. Hep birlikte göreceğiz; el mi yamanmış, bey mi yamanmış.

TUNCAY ÖZKAN: “ANLAŞILAN O DA AKLINI TATİLE ÇIKARMIŞ”

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan: Bunlar aklı başında bir siyasetçinin söyleyeceği sözler değil. Anlaşılan o da aklını tatile çıkarmış.” dedi.

BARIŞ YARKADAŞ: “İKTİDARIN SEÇİMLERDEN UMUDUNU KESTİĞİNİ GÖSTERİYOR”

Gazeteci Barış Yarkadaş: “Erdoğan’ın bugün muhalefeti hedef göstererek söylediği ‘Bunlar iyi günleri…' sözü, iktidarın seçimlerden umudunu kestiğini gösteriyor. Erdoğan’ın bu sözü yeni dönemin de işaretini veriyor. Oylar düştükçe korkutarak yönetmeyi tercih ediyorlar. Ama bilin ki; #Korkmuyoruz”  dedi.

DAVUTOĞLU: ERDOĞAN TÜM MUHALEFETİ AÇIKÇA TEHDİT ETMİŞTİR

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bunlar daha iyi günleriniz" sözleri için "Erdoğan, Akşener’i hedef göstererek tüm muhalefeti açıkça tehdit etmiştir" diye konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

"Sn Erdoğan, Sn Akşener’i hedef göstererek tüm muhalefeti açıkça tehdit etmiştir. Ayrıca, TBMM’de yaptığımız açıklama sırasında sergilenen tutum ve baskı konusunda destek veren siyasilere ve basına teşekkür ediyorum. Gelecek Partisi olarak doğru bildiğimiz yolda cesurca ilerliyoruz."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık