Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.325
  • Euro 9.9049
  • GR ALTIN 484.74
  • ÇEYREK 802.86

Erdoğan'dan Tank Palet Fabrikası açıklaması: Yapılan işlemin adı satış değil, işletme hakkı devridir

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Sakarya'daki Tank-Palet fabrikasının satılmadığını, işletme devri işlemi gerçekleştirildiğini söyledi. Erdoğan, “Bir Türk şirketi olan BMC’ye 25 yıllığına işletme devri yapılan fabrikanın Katarlı yatırımcılara satışı gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir” dedi.

Erdoğan'dan Tank Palet Fabrikası açıklaması: Yapılan işlemin adı satış değil, işletme hakkı devridir
  • 05 Aralık 2020, Cumartesi 16:00

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, ilk milli helikopter motoru TEİ-TS1400'ün teslimine ve Tasarım Merkezi Açılış Töreni'ne Vahdettin Köşkü’nden canlı bağlantıyla katıldı.

“YAPILAN İŞLEMİN ADI SATIŞ DEĞİL, İŞLETME DEVRİ”

Öz Sakarya'daki Tank-Palet fabrikasına ilişkin açıklamada bulunan Erdoğan, “Her şeyden önce Arifiye'deki fabrika; arazisi, binası, makineleri dahil her şeyiyle bedeli 250 milyon doları ancak bulan bir tesistir. Bu fabrikaya 20 milyar dolar diyen hem ömründe hiç fabrika görmemiştir hem de 20 milyar doların ne anlama geldiğini bilmiyordur. Yani neresinden tutsanız elinizde kalacak bir iftira ile karşı karşıyayız. Ayrıca yapılan işlemin adı satış değildir, özelleştirme de değildir. Yapılan işin adı işletme devridir. Mülkiyeti Milli Savunma Bakanlığımızda kalmak üzere, bir Türk şirketi olan BMC'ye 25 yıllığına işletme devri yapılan fabrikanın Katarlı yatırımcılara satışı gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir” şeklinde konuştu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık