Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9676
  • Euro 18.5522
  • GR ALTIN 1031.0
  • ÇEYREK 1698.8

Erdoğan'dan sosyal medya açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sosyal medya mecraları, devletlerin milli güvenliğini tehdit eder konuma gelmiştir" dedi.

Erdoğan'dan sosyal medya açıklaması
  • 22 Ekim 2021, Cuma 16:22

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türk Konseyi Medya Forumu" açılış törenine video mesajı yolladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen Türk Konseyi Medya Forumu başladı.

Sözcü'de yer alan habere göre; 22-24 Ekim tarihleri arasında “Köklü Geçmiş, Güçlü Gelecek” temasıyla düzenlenen forumun açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan, katılımcılara video mesajla hitap etti.

Açılış törenine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev de konuşma yaptı.

Foruma, Türk Konseyi üye ülkeleri Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ile gözlemci üye Macaristan’ın yanı sıra Türkmenistan ve KKTC’den önde gelen medya kuruluşu temsilcileri, akademisyenler, kamu kurumlarından üst düzey yetkililer, sosyal medya fenomenleri ve iletişim fakültesi öğrencileri olmak üzere 350’nin üzerinde davetli katılıyor.

“CİDDİ TRAVMALAR VE DRAMLAR YAŞANMAKTADIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan video mesajında, şu ifadeleri kullandı:

* 3 gün boyunca sürecek toplantıların, en çok istismar ve ihmal edilen alanlardan olan medya konusunda ülkelerimiz arasındaki dayanışmanın güçlenmesine vesile olmasını diliyorum.

* Günümüzde sosyal medyanın da yaygınlaşmasıyla birlikte tüm insanlıkla beraber biz de sık sık dezenformasyon kampanyalarına maruz kalıyoruz.

* Yalan ve çarpıtılmış haberler sebebiyle dünyada milyonlarca savunmasız insanın hayatı kararmakta, ciddi travmalar ve dramlar yaşanmaktadır.

* Hiçbir denetimin veya otokontrolün olmadığı sosyal medya mecraları, bugün hem demokrasiyi hem toplumsal barışı, hem de devletlerin milli güvenliğini tehdit eder konuma gelmiştir.

* Dijital faşizmin yıkıcı etkisinden, ne kadar gelişmiş olursa olsun, hiçbir ülke ve toplum azade değildir.

* Türk Dünyası, dijital faşizmin yanı sıra, uluslararası medyanın çifte standardından da mustariptir.

* Özellikle 44 gün süren Dağlık Karabağ savaşı sırasında şahit olduğumuz ikiyüzlü tavır, meselenin ülkelerimiz açısından önemini ortaya koymuştur.

* Ermenistan ordusunun sivilleri hedef alan katliam ve balistik füze saldırıları bu süreçte hiç gündeme getirilmedi.


yukarı çık