Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5638
  • Euro 10.1621
  • GR ALTIN 498.11
  • ÇEYREK 817.61

Erdoğan'dan ‘reform’ çıkışı!

Krizden çıkış yolu bulamayan Erdoğan, hukuk ve demokraside reform yaşanacağını "müjde" diye açıkladı!

Erdoğan'dan ‘reform’ çıkışı!
  • 15 Kasım 2020, Pazar 13:48

İktidar blokunda yaşanan yönetim krizi giderek derinleşirken ABD seçimleri ve Damat Berat Albayarak’ın istifa süreci iktidarı farklı arayışlara itiyor.

Partisinin il kongrelerinde konuşan AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni bir sürecin işaretlerini veriyor.

Son dönem sıkça dile getirdiği ‘yenilenme’ mesajlarına devam eden Erdoğan, ekonomi, hukuk ve demokraside reform yaşanacağını ‘müjdeliyor.’

‘SEFERBERLİK BAŞLATIYORUZ’

Erdoğan’ın ekonomiye ilişkin söylemleri yeni olmasa da hukuk ve demokrasiye ilişkin sözleri dikkat çekiyor. Partisinin Kars ve Karaman 7. Olağan İl Kongrelerine Vahdettin Köşkü’nden canlı bağlantı ile katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Salgın sonrası yeniden şekillenecek küresel, siyasi ve ekonomik düzende ülkemizi hak ettiği yere çıkaracak adımları kararlılıkla atıyoruz. Ekonomi, hukuk ve demokraside yepyeni bir seferberlik başlatıyoruz” ifadelerini kullandı.

SERT ÇIKIŞLARIN KARŞILIĞI YOK

Birgün'ün haberine göre; Albayrak’ın istifası sonrası Erdoğan’dan gelen alışılmadık hukuk ve demokrasi çıkışları ekonomide yaşanan çöküşe karşı bir manevra arayışı olarak değerlendiriliyor.

Pandemiyle derinleşen yönetim krizi karşısında çareyi üslubunu giderek sertleştirmekte, muhalefet üzerindeki baskıyı her geçen gün artırmakta arayan Erdoğan, sert çıkışların piyasaya güven vermediğini görüyor.

ABD ile olan ilişkiler de seçimlerin ardından Trump sonrası Biden’a göre yeniden dizayn edilmeye çalışılıyor.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık