Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8187
  • Euro 9.3602
  • GR ALTIN 449.54
  • ÇEYREK 738

Erdoğan'dan partisine Ali Babacan ve Davutoğlu talimatı!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partililere Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ile ilgili kesin talimat verdi. AKP, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi'ni yok sayacak.

Erdoğan'dan partisine Ali Babacan ve Davutoğlu talimatı!
  • 04 Haziran 2020, Perşembe 12:26

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, AKP'nin dün yaptığı MYK toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın parti yöneticilerine Babacan ve Davutoğlu için verdiği  talimatı yazdı.

Selvi'nin aktardığı kulis bilgisine göre Erdoğan’ın AKP’den ayrılan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu partiler hakkında ilk kez değerlendirme yaptığı öğrenildi.

"YOKLUĞA MAHKUM EDİN"

Erdoğan’ın, DEVA ve Gelecek Partileri’nin ismini vermeden, “Ölü doğdular. Onlarla meşgul olmayın. Onları Ademe (yokluğa) mahkûm edin. Zaten CHP’ye yakın olmak onlar açısından en büyük ayıptır” dediği ifade edildi.

MİLLETVEKİLİ TRANSFERİ YASASI...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletvekili transferini önlemeye dönük yasa değişikliğine de değindiği öğrenildi.

Erdoğan’ın “Asla bu transferlerle ilgili değil, siyasi ahlakla ilgiliyiz. Siyasi Partiler Yasası ve Seçim Yasası üzerinde bir çalışma yapalım. Sonra bu çalışmayı değerlendiririz” dediği kaydedildi.

Milletvekili transferi tartışmaları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni kurulan DEVA ve Gelecek partileri seçime sokulmadıkları takdirde İYİ Parti’ye yaptıkları gibi milletvekili desteği verebilecekleri yönündeki açıklamaları üzerine başlamıştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise milletvekili transferinin engellenmesi ve seçim barajını da içine alan yasa değişikliklerinin yapılması yönünde önerilerde bulunmuştu.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık