Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2134
  • Euro 10.759
  • GR ALTIN 529.33
  • ÇEYREK 868.42

Erdoğan'dan HDP binasına düzenlenen saldırıya sert tepki!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, AK Parti Antalya İl Teşkilatı'ndaki programa katıldı. Erdoğan, İzmir'de HDP binasına yönelik saldırı hakkında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'dan HDP binasına düzenlenen saldırıya sert tepki!
  • 19 Haziran 2021, Cumartesi 18:49

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Antalya İl Teşkilatı'ndaki programda konuştu. 

Erdoğan, İzmir'de HDP binasına yönelik saldırıyla ilgili olarak, "İzmir'deki provokatif saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyoruz. Failin ilişkileri ortaya çıkartılarak en ağır cezayı alacağına inanıyorum" dedi.

Erdoğan'ın açıklaması şu şekilde:

"Türkiye her tuzağı bozarak yoluna devam ettikçe saldırıların mahiyeti de değişiyor. Vesayetle, darbeyle yapamadıklarını daha sofistike yöntemlerle gerçekleştirmek için her yolu deniyor. Emekli amirallerin şu anda hesapları soruluyor, sorulacak. Siz bu tür yanlış yollara saptıkça bu ülkenin yargısı bunların hesabını sizlere soracaktır.

Ben İzmir'deki son saldırıyı da aynı çerçevede görüyorum. Saldırılarda en çok kayıp veren siyasi parti AK Parti'dir. Çeşitli örgütlerin saldırılarında güvenlik güçlerimizden ve vatandaşlarımızdan şehit olanlar, yaralananlar da olmuştur. Bugün ortalığı ayağa kaldıranlardan tek ses çıkmadı. Biz bunlar gibi değiliz. Olmadık, olmayacağız. İzmir'deki provokatif saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyoruz. Failin ilişkileri ortaya çıkartılarak en ağır cezayı alacağına inanıyorum."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık