Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.2946
  • Euro 10.1166
  • GR ALTIN 489.20
  • ÇEYREK 802.76

Erdoğan’dan Doğu Akdeniz mesajı: Hodri meydan, her bedeli ödemeye hazırız!

Doğu Akdeniz’de yaşanan gerilime ilişin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kararlı duruşun devam edeceğini belirterek, 'Hodri meydan' diyerek "Yunan halkı kifayetsiz yöneticileri yüzünden başlarına gelecekleri kabul ediyor mu?" mesajını verdi.

Erdoğan’dan Doğu Akdeniz mesajı: Hodri meydan, her bedeli ödemeye hazırız!
  • 30 Ağustos 2020, Pazar 19:58

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Törende gündemi değerlendiren Erdoğan, Doğu Akdeniz’deki gerilime ilişkin, “Şimdi artık dünden daha gür bir sadayla düşmanlarımıza 'Hodri meydan' diyoruz. Karşımıza çıkan herkes kararlılığımızı görmüştür” dedi.

Erdoğan'ın konuya ilişkin açıklamaları şu şekilde:

"Maruz kaldığımız her saldırı mücadele azmimizi daha da perçinledi. Geldiğimiz yer geleceğimize daha güvenle bakmamızı sağladı. Kendimizden daha emin bir şekilde düşmanlarımıza hodri meydan diyoruz. Karada, denizde, havada karşımıza çıkacak herkes Türkiye’nin çıkarlarını koruma hususunda kararlılığını görmüştür.

Biz mücadeleden kaçmayız, biz bu mücadelede şehitler gaziler vermekten çekinmeyiz.Yunan halkı muhteris ve kifayetsiz yöneticileri yüzünden başlarına gelecekleri kabul ediyor mu? Fransız halkı muhteris ve kifayetsiz yöneticileri yüzünden ödeyeceklerini biliyor mu?

Biz binlerce yıllık devlet tarihimizin ve Anadolu'daki bin yıllık varlığımızın her gününü mücadeleyle geçirmiş bir millet olarak tüm bu gerçeklerin idrakindeyiz. Her karışı şehit kanlarıyla yoğrulmuş bu vatanda ödediğimiz bedelleri gayet iyi biliyoruz. Bugün de girdiğimiz yolda her türlü bedeli ödemeye kararlıyız. Aksi takdirde bizi bu topraklarda bir gün dahi barındırmayacaklarının farkındayız."

 

Kaynak: Yeniçağ

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık