Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8158
  • Euro 9.4809
  • GR ALTIN 461.38
  • ÇEYREK 757.23

Erdoğan’dan benzin ve motorinde indirim açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu geceden itibaren benzinde 60 kuruş, motorinde 55 kuruş indirimi uygulamaya alacağız” dedi.

Erdoğan’dan benzin ve motorinde indirim açıklaması
  • 10 Mart 2020, Salı 17:37

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brüksel ziyareti dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Petrol fiyatlarındaki düşüşle ilgili konuşan Erdoğan, benzinde ve motorinde bu geceden itibaren indirim yapılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın benzin fiyatlarıyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

Brent petrolün varil fiyatında yüzde 30’a varan düşüşle 31 dolar seviyesine gerileme görüldü. Bu durum OPEC ülkeleri için özellikle ayrı bir felaket. Bizim için bir boyutu ile çok olumlu bir durum. Cari açığımıza olumlu tesir yapan bir gelişme. Bu bir resesyon olabilir mi? Temenni ederiz ki olmaz. Çünkü gerek Hazine ve Maliye Bakanlığımız gerek Ticaret Bakanlığımız bu konuda bütün tedbirlerini almış vaziyette. Bu gelişme şu anda olumlu istikamette bu süreci idare ettiğimizi gösteriyor. Zaten faizlerdeki düşüşle de ayrı bir istikamette iş yürüyor. Bunun neticesinde yatırımlarda bir hareketlenme var. Bu hareketlenme istihdamda da hareketlenmeyi meydana getirmiş durumda. Bunlar bizim için büyük önem arz ediyor. Buradan bir müjdeyi de duyurayım. Bu geceden itibaren benzinde 60 kuruş, motorinde 55 kuruş indirimi uygulamaya alacağız.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık