Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.0666
  • Euro 9.6819
  • GR ALTIN 460.37
  • ÇEYREK 755.31

Erdoğan'dan aşı açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından yaptığı açıklamada Çin'den gelen aşının 3 milyon olduğunu hedeflerinin 50 milyon aşı olduğunu söyledi.

Erdoğan'dan aşı açıklaması!
  • 01 Ocak 2021, Cuma 15:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Aşılarda alınan bir mesafe var. Şu anda yaptığımız görüşmeler neticesinde 3 milyon aşı geldi ve bunun serisi devam edecek. Hedefimiz Çin'den 50 milyon aşı. Almanya ile yaptığımız görüşmelerde bir ortak üretim meselesi de söz konusu.'' dedi.

Erdoğan, aşılamanın ne zaman başlayacağıyla ilgili ise test sürecinin devam ettiğini ve bakanlığın konuyla ilgili açıklama yapacağını belirtti.

HEDEFİMİZ ÇİN'DEN 50 MİLYON AŞI ALMAK

2020 sadece bizler için değil tüm insanlık için yoğun yıl oldu. Tüm insanlık için acılarla dolu bir yıl oldu. Dün itibarıyla vefat sayısı 1 milyon 819 bin idi. Böyle bir yıl yaşadık. Zaten vaka sayısının ne kadar fazla olduğunu hesap edelim. Temennimiz o dur ki alınan tedbirler sayesinde inşallah 2021'de bu noktada bir düşüş yılı olacaktır diye düşünüyoruz. Aşılarda alınan bir mesafe var. Biz de yaptığımız görüşmeler neticesinde 3 milyon aşı geldi ve bunun serisi devam edecek. Hedefimiz 50 milyon bunun yanında Almanya'dan bir o kadar aşı gelme durumu söz konusu. Vatandaşlarımızın bir takvim içerisinde aşıya karşı olan tutarlılığı inşallah bir temenni olarak söylüyorum, bu vaka sayılarını daha da düşürecek. İnşallah vefat sayılarını da azaltacaktır.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık