Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4294
  • Euro 8.982
  • GR ALTIN 412.55
  • ÇEYREK 676.83

Erdoğan'dan AK Parti'den kopuşlara mektuplu önlem!

Yerel seçimlerde aldığı yenilginin ardından yeni parti hareketleri nedeniyle de ciddi kırılmaların yaşandığı AK Parti'de, partiden kopuşlara mektupla önlem alınmaya çalışıyor.

Erdoğan'dan AK Parti'den kopuşlara mektuplu önlem!
  • 11 Şubat 2020, Salı 12:45

Partiden yaşanan kopuşlara karşı eski il başkanlarına yönelik 'Gönül Toplantıları'nın yapıldığı AK Parti'de yeni hedef eski ilçe başkanları. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından, eski ilçe başkanlarına mektup gönderilerek, dava ve birlik vurgusu yapıldı.

Mektupta, “Hep birlikte, milletimiz ve yeryüzündeki tüm mazlumlar için umut ışığı haline gelmiş bir davaya hizmet ediyoruz” diyen Erdoğan, “Bu dava, sizin gibi yüreğinde büyük Türkiye idealini taşıyan teşkilat mensuplarımızın omuzlarında yükseliyor ve inşallah yükselmeye de devam edecek. Üstlendiği vazifelerin öneminin bilincinde olan sizler gibi dostlarımız ile omuz omuza çalışmayı nasip ettiği için Rabbime ne kadar hamd etsem azdır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın mektubu yeni parti kuran Ahmet Davutoğlu ve parti kurma aşamasındaki Ali Babacan ekibine “kaçışı durdurma” amaçlı olarak değerlendirildi.

Yeni Şafak’tan Fazlı Şahan’ın haberine göre; Erdoğan, mektupta şu mesajları verdi:

BİRLİK GÜCÜMÜZDÜR

AK Parti gücünü birlik ve beraberliğinden almaktadır. Genciyle yaşlısıyla, erkeğiyle kadınıyla herkesin elini taşın altına soktuğu bir teşkilatın mensuplarıyız. Bu süreçte kimi zaman önemli sorumluluklar üstlenmemiz, kimi zaman fedakârlıklar yapmamız gerekebiliyor.

DAHA ÇOK YOLUMUZ VAR

AK Parti’de yeni-eski diye bir kavram yoktur, sadece görev değişikliği vardır. Her AK Partili son nefesine kadar bu kutlu davanın mensubudur. Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz, bu eşsiz vatanı ve aziz milletimizi layık olduğu yere taşıyacak daha çok vazifemiz var.

ÖZVERİ İÇİN TEŞEKKÜR

Demokrasimizin güçlenmesi, ülkemizin kalkınması için ‘Güçlü Türkiye’ sevdasıyla görev yaparak göstermiş olduğumuz fedakârlık ve özveri için teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarımızda Yüce Rabbimden muvaffakiyetler diliyorum.”


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık