Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8572
  • Euro 9.2978
  • GR ALTIN 487.71
  • ÇEYREK 800.14

Erdoğan yeni korona kararlarını açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında uzun bir aranın ardından ilk kez yüz yüze kabine toplantısı gerçekleştirildi. Yaklaşık 3 saat süren toplantı sona erdi.

Erdoğan yeni korona kararlarını açıkladı!
  • 09 Haziran 2020, Salı 19:39

Erdoğan sinema ve tiyatroların 1 Temmuz'dan sonra açılacağını açıkladı.

Erdoğan ayrıca, 65 yaş ve üstü vatandaşların saat 10:00 ile 20:00 arasında dışarı çıkabileceğini belirtti. Erdoğan, 18 yaş altına uygulanan tedbirlerin ise kaldırıldığını açıkladı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başlıkları

Uzun bir aradan sonra yüz yüze gerçekleştirdiğimiz toplantımız az önce sona erdi. Normalleşme adımlarının çok yönlü değerlendirmesini yaptık. Ülkemizin tek başına salgını yenmesi yetmiyor. Dünyanın tamamının da bu salgını yenmesi gerekiyor. Salgın sürecinde hizmete açtığımız hastanelerin yatak ve yoğun bakım üniteleri birçok hastaneyle yarışacak düzeydedir. Genel Sağlık Sigortası sistemimiz dünyaya örnek olmuştur. Sayıları 1 milyon 100 bini bulan sağlık ordumuzla 83 milyon vatandaşımızın hizmetindeyiz.

Elbette zaman zaman istemediğimiz görüntülere şahit oluyoruz. Ancak kurallara riayetin genel olduğu kanaatindeyim. Türkiye her mücadeleyi yürütecek gereken her şeyi yapacaktır. Milletimden hem yeni dönemin kurallarına uyarak hem işine gücüne sıkı sıkıya sarılarak bu sürece destek vermesini istiyorum. 2023 hedeflerine ulaşmamıza en yakın dönemdeyiz.

Lokanta, kafe, kıraathane gibi işletmelerin kapanış saatleri 22.00'den 24'e uzatıldı.

1 Temmuz'dan itibaren tiyatro ve sinemalar faaliyete geçecek

65 yaş üstü haftanın her günü 10 saat dışarı çıkabilecek.

18 yaş altı anne ve babasıyla dışarı çıkabilecek

Nikah salonları 15 Haziran, düğün salonları ise 1 Temmuz'da açılacak

 


ANKET

Türk Tabipler Birliği kapatılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık