Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3586
  • Euro 9.935
  • GR ALTIN 486.53
  • ÇEYREK 802.86

'Erdoğan Trump'tan Halkbank dava sürecini durdurmasını istedi'

ABD eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Trump’tan Halkbank soruşturma sürecini sonlandırmasını talep ettiğini söyledi.

'Erdoğan Trump'tan Halkbank dava sürecini durdurmasını istedi'
  • 28 Şubat 2021, Pazar 13:53

ABD eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Halkbank davası hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Almanya'da yayınlanan haftalık haber dergisi Spiegel’e konuşan Bolton, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski ABD Başkanı Donald Trump’tan Halkbank soruşturma sürecini sonlandırmasını talep ettiğini söyledi. Bolton, Erdoğan’ın Trump’la hemen her görüşmesinde bu konuyu gündeme getirdiğini kaydetti.

DW'de yer alan habere göre, ABD eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton, Halkbank meselesinin son dönemlerde Trump’la Erdoğan’ın diyaloğunu zedelediğini söyledi. Bolton, Halkbank'ın da Trump’ın dava sürecini sona erdireceği konusunda eski ABD Başkanına çok güvendiğini ve bu nedenle ABD makamlarına karşı hiçbir taviz vermeye yanaşmadığını anlattı.

Halkbank'ın ABD'nin İran'a yaptırımlarını delmek suçlamasıyla New York'ta yargılandığı davanın 1 Mart’ta  yapılacak seri duruşmalarla karara bağlanması bekleniyor. Spiegel’in haberinde, en kötü senaryonun gerçekleşmesi halinde bankaya 20 milyar dolara kadar para cezası ya da uluslararası bankacılık sistemi SWIFT'ten çıkartılma cezası verilebileceği belirtildi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık