Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.262
  • Euro 10.7921
  • GR ALTIN 526.39
  • ÇEYREK 863.21

Erdoğan, 'Sisi ve Hafter ile oturmak istemedi' iddiası

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk heyetinin, Berlin'den erken ayrılmasına ilişkin soruyu yanıtlayan Türk yetkililer, "Bir sorun yok yemeğe kalmadık" yanıtını verdi.

Erdoğan, 'Sisi ve Hafter ile oturmak istemedi' iddiası
  • 20 Ocak 2020, Pazartesi 13:58

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün Berlin'de gerçekleştirilen Libya Konferansı'na katıldı. 

Libya'da kalıcı ateşkes ve siyasi sürecin başlatılması amacıyla Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen konferans sona erdi. Zirve sonrası yayınlanan bildirgede, tek meclis, tek hükümet vurgusu yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kritik zirveden sonra yemeğe katılmayarak planlanandan 2 saat önce Berlin'den ayrıldı. Erdoğan'ın bu hamlesinin arkasında ne olduğu merak edildi. 

NEDEN AYRILDI? 

Yetkinreport'tan Murat Yetkin'in sorularını yanıtlayan bir yetkili, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Berlin Konferansından neden planlanandan iki saat önce ayrıldığı şeklindeki soruyu, "Hiçbir sorun yok. Sadece yemeğe kalmadık. Dışişleri Bakanımız (Mevlüt Çavuşoğlu) sonuna kadar oradaydı" şeklinde yanıtladı. Yetkili, Cumhurbaşkanı'nın yemeğe kalmama nedenini "yoğun programı" olarak izah etti. Ancak Mısır Cumhurbaşkanı Abdül Fettah El Sisi, ya da onun desteklediği Libya'daki isyancı güçlerin komutanı Halife Hafter ile aynı masaya oturmak istememesine mi bağlı olduğu yolundaki soruya, "Hafter, liderlerin olduğu hiçbir yerde olmadı" yanıtını vermekle yetindi.

"SİSİ VE HAFTER İLE OTURMAK İSTEMEDİ

Yetkililerin verdiği yanıtın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  Sisi ve Hafter'le aynı masada oturmak istemediği için bu hamleyi yaptığı ve yemeğe katılmadığı yorumu yapıldı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık