Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6682
  • Euro 10.3543
  • GR ALTIN 495.91
  • ÇEYREK 813.79

Erdoğan, Sedat Peker'den aylık 10 bin dolar alan siyasetçiyi biliyor mu?

Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, Halk TV'de Gökmen Karadağ'ın sunduğu Açıkça programına bağlanarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Sedat Peker'den aylık 10 bin dolar alan siyasetçiyi biliyor mu?
  • 04 Haziran 2021, Cuma 14:28

Tantan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sedat Peker'den aylık 10 bin dolar alan kişiyi bildiğini iddia etti.

Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, Halk TV'de Gökmen Karadağ'ın sunduğu Açıkça programına bağlanarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sedat Peker'in iddia ettiği aylık 10 bin dolar alan siyasetçi tartışmasını değerlendiren Tantan, konuyu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bildiğini belirterek "Soylu, Erdoğan'ın iki dudağı arasında bir memur" dedi.

"GEÇMİŞTE DE PARA VEREN MAFYA VARDI"

Günboyu'nda yer alan habere göre; Geçmişte de siyasetçilere para veren mafya olduğunu ve o kişinin tek kişi olduğunu belirten Tantan, "O tek kişi bulunduğu statü bakımından o mafyamsı yapıyı koruyup kollayacak yapıdaysa ve onu adliyede ve polise karşı koruyacak kimlikteyse, ona para verebilir. Önceden kurumlar kendi içindeki bu tip şeyleri kendi içindeki denetim mekanizmalarıyla soruşturma imkanlarıyla ortadan kaldırabiliyordu. Şimdi denetim mekanizması yok, demetim ve sorgulama yok. Sıkıntı bundan kaynaklanıyor. Sistemdeki çöküşten dolayı bu sistemden herkes istifade ediyor." ifadelerini kullandı.

Gazeteci Aytunç Erkin'in "10 bin dolar alan siyasetçiyi devlet açıklamazken, Sedat Peker 'Ben pazar günü açıklayacağım' derse bu ne demek?" sorusuna Tantan, "Yakalanmadan önce eğer bir mafya lideri veya organize suç örgütü lideri bir takım açıklamalarda bulunsa etkin pişmanlıktan yararlanabilir. Yani gelse dese ki 'Ben bütün bu suçları anlattım.' Bunlar da suç olan deliller" şeklinde konuştu.

"ERDOĞAN BİLİYOR"

Öte yandan Tantan, gazeteci Aytunç Erkin’in, “Cumhurbaşkanı 10 bin dolar alan siyasetçiyi biliyor mudur sizce? İçişleri Bakanı bilgi vermiş midir?” sorusuna ise, “Mutlaka biliyordur. İçişleri Bakanı’nın bir siyasi zemini yok. İçişleri Bakanı bir memur. Cumhurbaşkanı’nın iki dudağı arasındaki görevlendirilmiş bir memur” cevabını verdi.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık