Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9553
  • Euro 18.5286
  • GR ALTIN 1031.5
  • ÇEYREK 1697.6

Erdoğan o valiyi görevden aldı!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, AK Partili il başkanıyla tartışan Elazığ Valisi Erkaya Yırık'ı görevden aldı.

Erdoğan o valiyi görevden aldı!
  • 03 Ekim 2021, Pazar 1:55

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, AK Partili il başkanının tepki gösterdiği Elazığ Valisi Erkaya Yırık'ı görevden aldı.

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile görevinden alınarak Merkez Valiliğine ve Mülkiye Başmüfettişliği’ne atandı.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ın görevden alınmasının, Ocak 2020’de meydana gelen Sivrice depremi sonrası sürecin yönetilmesi konusunda AK Parti Elazığ İl Yönetimi ile Vali Erkaya Yırık arasında son zamanlarda yaşanan tartışmaların ardından gelmesi dikkat çekti.

AK PARTİLİ İSİMLE TARTIŞMIŞTI

Deprem sonrası durum ve bina yıkımları ihaleleri konusundaki toplantılara sadece iktidar mensubu parti il başkanlarının davet edilmesini eleştiren muhalefet partilerinin Elazığ İl Yöneticileri’ne cevap veren Vali Erkaya Yırık, “Bir davet söz konusu değil. Spontane gelişen bir durum söz konusu” demişti.

Bunun üzerine AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, “Valinin açıklaması akıl dışıdır. Devlet adamının böyle bir açıklama yapması düşünülemez. Deprem sonrası durumun görüşüldüğü koordinasyon toplantısı sayın valimizin ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir. Olay bu kadar açıktır. Vali Bey’in bizim toplantıya katılmamızdan haberinin olmama ihtimali yoktur. Devlet teamüllerini bilen herkes şunu iyi bilir ki: bir vali böyle bir açıklama yapmaz.  Valiler neyi temsil ettiklerini en iyi bilen devlet adamlarıdır. Bir devlet adamının böyle bir açıklama yapması ihtimal ve akıl dışıdır. Tartışmanın düzeyi siyasetimizin niteliğini de belirleyecektir” şeklindeki sözleri ve uslubu ile Vali Erkaya Yırık’ı ağır biçimde suçlamıştı.

Milligazete


yukarı çık