Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.9001
  • Euro 9.3703
  • GR ALTIN 463.10
  • ÇEYREK 760.59

Erdoğan "Kobani ve Münbiç" için Harekat'ın seyrini açıkladı

Azerbaycan seyahati öncesi Erdoğan'dan çarpıcı açıklamalar...

Erdoğan
  • 14 Ekim 2019, Pazartesi 12:14

6'ncı gününe girilen Barış Pınarı Harekatı'nı ve Suriye ordusunun ülkenin kuzeyine doğru ilerlemeye başladığına yönelik iddiaları değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Kobani'de sıkıntı olmayacağa benziyor" dedi. Harekatın planlandığı gibi ilerlediğini belirten Erdoğan, "Münbiç boşaltıldığında gerçek sahipleri oraya girecek" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) 7. Zirvesi vesilesiyle Azerbaycan’ı ziyaret edecek.

Erdoğan Azerbaycan seyahati öncesi havalimanında u açıklamayı yaptı:

"Türk Konseyi 7. Zirvesi pek çok açıdan tarihe kayıt düşecektir. Şu anda birçok dedikodu var. Fakat özellikle büyükelçilik vasıtasıyla ve şu an itibarıyla Kobani'de, Rusya'nın da olumlu yaklaşımıyla sıkıntı olmayacağı benziyor. Münbiç konusunda ise biz kararımızı verdiğimiz gibi uygulama aşamasındayız. ABD ile Münbiç konusundaki karşılıklı mutabakatımız, 90 gün içinde terör örgütleri Münbiç'i boşaltacaklardı. Seneyi devirdik ama Münbiç boşaltılmadı. Oranın gerçek sahipleri Arap kardeşlerimiz girecek. Bizim de bu konudaki yaklaşımımız onların oraya girmesi ve güvenliğini sağlamak.

BUNLAR İSTEDİĞİ KADAR HEDEF SAPTIRSINLAR, HALKIMIZ BİLİYOR

Samimi olarak ben de aynı şekilde değerlendiriyorum, 600 havan topunun atılması var bizim topraklara, bu ilk de değil. Şu an da ortada şehitlerimiz var. Yine bu havan topları neticesinde malesef yaralı olanlar, evlerini boşaltanlar var. Bunlar istediği kadar hedef saptırsınlar halkımız biliyor. Yazılı ve görsel medyaya açıklanmaya devam ediyorz. Bunlar bizi yıldırmasın.

NATO TERÖRLE MÜCADELE KONUSUNDA ŞU ANDA PASİF

Bunların kimin yanında yer alması lazım bizim yanımızda yer alması lazım.  Siz NATO ülkesi müttfefinin yanında mı yer alacaksınız, terör örgütünün yanında mı yer alacaksınız? Tabii cevap veremiyorlar. İnsan düşünüyor, NATO'da halkı Müslüman olan tek ülke Türkiye. NATO, 5. madde olan terörle mücadele konusunda şu anda pasif.

ETKİSİZ HALE GETİRİLENLERİN SAYISI 550

Şu anda etkisiz hale getirilenlerin sayısı 550'ye ulaştı. Mücadelemiz devam edecek. Programımızı tamamlayıp yarın dönme niyetindeyiz."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık