Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5382
  • Euro 10.1246
  • GR ALTIN 495.26
  • ÇEYREK 802.86

Erdoğan ile Biden görüşeceği tarih belli oldu!

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden'ın 14 Haziran'da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile NATO Zirvesi'nde görüşeceğini duyurdu.

Erdoğan ile Biden görüşeceği tarih belli oldu!
  • 03 Haziran 2021, Perşembe 22:30

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, ABD Başkanı Joe Biden’ın beraberinde First Lady Jill Biden ile gelecek hafta yapacağı ilk deniz aşırı seyahati programını açıkladı.

Biden’ın bu ay içinde İngiltere, Belçika ve İsviçre'ye seyahat edeceğini belirten Psaki, Biden'ın 10 Haziran’da gideceği İngiltere’de G7 zirvesine katılacağını bildirdi.

Açıklamaya göre Biden, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve G7 liderleriyle görüşecek.  Biden ve eşi Jill Biden, 13 Haziran’da ise İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ile Windsor Şatosu’nda bir araya gelecek.

Biden, bu görüşmenin ardından ABD’ye dönecek, 14 Haziran’da ise NATO Zirvesi’ne katılmak üzere Belçika’nın başkenti Brüksel'e gidecek.

Psaki, Biden'ın 14 Haziran'da Brüksel'de düzenlenecek NATO Zirvesi’ne katılacağını ve zirve sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la da görüşeceğini duyurdu.

Açıklamada, “Başkan Biden, ABD’nin, NATO, transatlantik güvenliği ve toplu savunma konusundaki kararlılığını teyit edecek. Biden ayrıca, ikili ve bölgesel meseleleri görüşmek üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelecek” denildi.

Öte yandan iki liderin görüşme kararı, Biden’ın 23 Nisan'da Erdoğan ile gerçekleştirdiği telefon konuşmasında alınmıştı.

Erdoğan: ABD ile çalışmaya devam edeceğiz! Erdoğan: ABD ile çalışmaya devam edeceğiz!

Kaynak: Sözcü

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık