Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.658
  • Euro 10.1795
  • GR ALTIN 488.66
  • ÇEYREK 801.7

Erdoğan bu kez ‘Rabia’ demedi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’ta partisinin sloganlaşmış yeminini yaptırırken, ‘Tek Vatan’ı unuttu. Erdoğan yeminden söz ederken 'Rabia' da demedi.

Erdoğan bu kez ‘Rabia’ demedi
  • 11 Eylül 2021, Cumartesi 12:46

Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda, felaket bölgesinde yapılan çalışmaları anlattı.

Daha sonra önümüzdeki seçimler için partililerden ciddi bir çalışma beklediğini belirten Erdoğan, “Kapı kapı dolaşmaya var mıyız?” diye sordu, ‘Rabia’ demeden “Şimdi yemini yapalım. Dik duralım” dedi.

Sözcü'nün haberine göre; Ardından da sırasıyla “Tek Devlet! Tek Bayrak! Tek Millet!” diyerek, AK Partililerin tekrarları eşliğinde parmaklarıyla ‘Rabia işareti’ne hazırlandı. Ancak “Tek Vatan!” diye seslenmesi beklenirken bir süre suskun kaldı, ‘Rabia işareti’ yapmadan ve “Evet… Geldik tek devlete” deyip, “Tek Devlet”i iki kez tekrar etmiş oldu ve “Tamam. Hiç ara vermeden yola devam” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

RABİA DA DEMEDİ

Erdoğan'ın defalarca tekrar ettiği ve sosyal medya hesaplarından da paylaşılan ‘Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Devlet' şeklindeki yemin, seçim meydanlarında onlarca kez partililere ettirilmişti.

Erdoğan ve AK Partililer, Mısır'da Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin 8 yıl önce askeri darbeyle devrilmesinden sonra bu yemini oluşturup kullanmaya başlamıştı.

Yıllar sonra Mısır-Türkiye ilişkilerinin normalleşmesi için diplomatik görüşmeler de geçtiğimiz aylarda yapılmaya başlanmış, son olarak hafta başında Mısır heyeti ile Ankara’da yeni bir görüşme gerçekleştirilmişti.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık