Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5396
  • Euro 11.1032
  • GR ALTIN 548.52
  • ÇEYREK 899.91

Erdoğan bırakıyor mu? Numan Kurtulmuş'tan kafa karıştıran sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, AK Parti Genel Başkanlığını bırakacağı iddiaları gündemde yer alırken. Numan Kurtulmuş'tan dikkat çeken açıklamalar geldi.

Erdoğan bırakıyor mu? Numan Kurtulmuş'tan kafa karıştıran sözler
  • 01 Mart 2021, Pazartesi 13:13

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın, AK Parti Genel Başkanlığını partisinden bir isme bırakacağı iddia edilmişti.

SELVİ: GÜVENDİĞİ BİR İSME BIRAKACAK

İktidara yakın yazarlardan Abdulkadir Selvi, geçtiğimiz günlerde Hürriyet gazetesindeki köşe yazısında, "AK Parti kongresi yaklaştıkça şu tartışmayı daha sık yapacağımız anlaşılıyor: Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı ile AK Parti Genel Başkanlığı’nın bir arada olmasından dolayı memnun olmaması, bu nedenle kongrede genel başkanlıktan ayrılarak AK Parti Genel Başkanlığı’nı güvendiği bir isme bırakacağı şeklindeki iddialar." ifadelerini kullanmıştı.

YARKADAŞ: BU NUMAN KURTULMUŞ OLABİLİR

Gazeteci Barış Yarkadaş ise KRT TV'de katıldığı bir programda, "Şuanda AKP kongresine hazırlanıyor. Tayyip Erdoğan, bu kongrede partili cumhurbaşkanlığı tartışmasından çıkmak için, yerini daha ılımlı bir isme bırakmayı düşünebilir. Bu Numan Kurtulmuş olabilir, Süleyman Soylu'nun ismi söyleniyor ama ben ona ihtimal vermiyorum." iddiasını gündeme getirmişti.

KURTULMUŞ: ERDOĞAN'IN ÜZERİNDEKİ YÜKÜ ALACAK KADROLAR

Bu tartışmalar devam ederken Hürriyet yazarı Fatih Çekirge'ye konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, AK Parti'nin büyük kongresine ilişkin, "Küresel lider Erdoğan’ın üzerindeki yükü alacak kadrolar” ifadelerini kullanarak iddiaları güçlendirdi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık