Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.7667
  • Euro 11.3893
  • GR ALTIN 564.74
  • ÇEYREK 927.32

Erdoğan, beş bakanı değiştiriyor! Canlı yayında seçim için tarih verdi

Barış Yarkadaş, katıldığı bir televizyon programında gündemde yer alan bakan değişikliklerine ilişkin bir yazı kaleme aldı.

Erdoğan, beş bakanı değiştiriyor! Canlı yayında seçim için tarih verdi
  • 10 Mart 2021, Çarşamba 12:46

KRT TV ekranlarında yayımlanan Gürkan Hacır’ın sunduğu ‘Şimdiki Zaman’ın bu haftaki konuğu Gazeteci Barış Yarkadaş oldu.

AK Parti'de ciddi bir değişiklik beklendiğini belirten Barış Yarkadaş, Bakanlar Kurulu revizyonunun kongre öncesi mi kongre sonrası mı yapılacağının düşünüldüğünü söyledi.

ERDOĞAN, BEŞ BAKANI GÖREVDEN ALIYOR

Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın görevden ayrılacağı iddialarının gündeme geldiğini belirten Barış Yarkadaş, Koca'nın çevresinin bunu şiddetle reddettiğini söyledi.

Yarkadaş, "Süleyman Soylu'nun, Abdulhamit Gül ve Hulusi Akar'ın görevden alınacağını düşünmüyorum. Onlara ihtiyacı var ancak Tayyip Erdoğan'ın şu an kendini bakan değiştirecek kadar güçlü gördüğünü sanmıyorum." dedi.

Bakan değişimlerinin kesin olduğunu açıklayan Yarkadaş, bunun kongre öncesi mi kongre sonrası mı yapılacağı konusunda karar verilmediğini söyledi.

ANKARA'DA ERKEN SEÇİM SENARYOLARI

Öte yandan Ankara'da erken seçim senaryolarının konuşulmaya başlandığını ifade eden Yarkadaş "Bence 2021'de erken seçim olmayacak ancak 2022'nin ilk aylarında bir erken seçim söz konusu olabilir." dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık