Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5371
  • Euro 10.1267
  • GR ALTIN 495.88
  • ÇEYREK 802.86

Erdoğan basına kapalı toplantıda Sedat Peker için bunları söyledi

Ak Partili vekiller ile dün 2.5 saatlik toplantı gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sedat Peker hakkında da konuştuğu ortaya çıktı. Erdoğan, "Sosyal medya gündemi önümüze geçmesin" dedi.

Erdoğan basına kapalı toplantıda Sedat Peker için bunları söyledi
  • 25 Haziran 2021, Cuma 15:49

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan, 27 Şubat 2020'den sonra ilk kez dün Ak Partili milletvekilleriyle bir araya geldi.

Milligazete'de yer alan habere göre; Meclisin pandemi nedeniyle ara vermesinin ardından 60 Ak Parti milletvekiliyle kahvaltıda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2.5 saat süren toplantıda neler konuşulduğu merak edilir oldu.

Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in dışında her hangi bir basın açıklaması yapılmazken, toplantıda konuşulan konular ortaya çıktı.

Yeni anayasa konusunda kısa değerlendirmede bulunan Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile görüşmesinde Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Kavakçı'nın kızı Fatma Abushanab'ın çevirmen olarak görevlendirilmesine yönelik eleştirilere de yanıt verdi.

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda Erdoğan, kısa bir konuşma yaptı ve daha çok milletvekillerinin önerilerini dinleyip, not aldı.

Ak Partili milletvekilleri toplantısında konuşulan en önemli konu ise Sedat Peker oldu.

Ak Partili bir vekil, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in sosyal medyada gündem olduğunu ancak bunun halkta bir karşılığı olmadığını söyledi. Vekil," Zaten gereken bir şey varsa yargı yapacaktır. Halkın gündeminde bunlar yok" sözlerini sarf etti.

Bu sözlere Erdoğan ise sosyal medyadaki konuların ülkenin gündeminin önüne geçemeyeceğini milletvekillerine halkla yüz yüze temas kurmaları, sosyal medya gündeminin peşine takılmamaları uyarısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Bunlar, vatandaşın gündemi olmayan, sokakta karşılığı bulunmayan konular, bunlar bizim gündemimizin önüne geçmesin. Meclis tatile girdikten sonra illerinize gidin, her yere en ücra köşelere ulaşın. Sıkmadığınız el kalmasın" talimatı verdiği öğrenildi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık