Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3586
  • Euro 9.935
  • GR ALTIN 486.53
  • ÇEYREK 802.86

Erdoğan: Aşılamayı mayıs-haziran gibi bitirmeyi düşünüyoruz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "Aşılama çalışmalarını mayıs-haziran gibi bitirmeyi ve yaza huzurlu girmeyi temenni ediyoruz." dedi.

Erdoğan: Aşılamayı mayıs-haziran gibi bitirmeyi düşünüyoruz
  • 26 Mart 2021, Cuma 15:05

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada aşılama sürecini mayıs-haziran gibi bitirmeyi temenni ettiklerini söyledi.

Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesine ilişkin soruya Cumhurbaşkanı Erdoğan "Biz kararımızı verdik. Gireriz ve girdiğimiz gibi de çıkarız." cevabını verdi.

Erdoğan'ın açıklamalarının satır başları şöyle:

TEMENNİ EDERİZ Kİ MAYIS, HAZİRAN GİBİ AŞILAMA BİTSİN

Tabii ben şu an itibariyle Bakanımızın açıklamasını bizzat kendisinden dinlemiş değilim fakat süreç ne getirir ne götürür tam göremiyoruz. Temenni ediyoruz ki yaz mevsimine çok daha huzurlu şekilde girmiş olalım. Çin'den aldığımız aşılar dışında, bizim Çin'le yaptığımız ilk anlaşma 100 milyon faz aşıydı. 50 milyon faz aşı bize henüz ulaşmış değil. Şubat sonu bize ulaşacaktı. 50 milyon aşıyı süratle bekliyoruz. 50 milyon faz aşı bize henüz ulaşmış değil. Şubat sonu bize ulaşacaktı. 50 milyon aşıyı süratle bekliyoruz. Mayıs - haziran gibi bitirmeyi temenni ediyoruz. 1 milyon 400 bin Biontech aşısı elimize ulaştı. Rusya'yla olan görüşmelerimiz devam ediyor. Rusya'dan gelen aşı bizi rahatlatacak. Aşı insanımız için tesirli kaynak olarak görüyoruz, ilaç çalışmaları da devam ediyor.

YERLİ AŞI

Almanya'dan 1 milyon 400 bin aşı gelimize ulaştı. Onun da tamamı 10 milyon itibarıyla elimize ulaşacak. Bu arada Rusya ile de görüşmelerimiz devam ediyor. Rusya'dan da gelecek aşılar bizi rahatlatacak. Bu süreç içerisinde aşıyı insanımız için en tesirli kaynak olarak görüyoruz. Yerli olarak aşı çalışmalarımız devam ederken ilaç çalışmalarımız da yerli olarak devam ediyor.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık