Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5092
  • Euro 11.0877
  • GR ALTIN 545.21
  • ÇEYREK 894.29

Erdoğan: ABD ile ortak çıkar ve değerlere sahibiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, New York’ta ABD ile ilişkileri değerlendirdi.

Erdoğan: ABD ile ortak çıkar ve değerlere sahibiz
  • 20 Eylül 2021, Pazartesi 14:06

Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York’ta Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından düzenlenen Daha Adil Bir Dünya Mümkün başlıklı konferansta açıklamalarda bulundu.

Sözcü'de yer alan habere göre; Gelecek süreçte Amerika’da bulunan Müslümanların federal ve eyalet düzeyinde daha fazla siyasetçi çıkarmasını beklediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sadece Türk kökenlilerin sayısının 300 binlere yaklaştığı bu güçlü topluluğa yakışan da budur. Amerikan toplumuna yaptığınız katkıların Türk-Amerikan ilişkilerine son derece olumlu yansımaları olduğunu da bilmenizi isterim” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye ve Amerika Birleşik Devleti ilişkiler itibariyle ortak değerlere, ortak çıkarlara ve köklü bir geçmişe dayanan iki dost ve müttefik ülkedir.

Bazı konularda dönem dönem görüş ayrılıkları yaşasak da birçok bölgesel ve küresel meselede benzer tutum ve çıkarlara sahibiz.

Ekonomik açıdan da her geçen gün artan bir işbirliği potansiyelimiz var.

Salgına rağmen ikili ticaret hacmimiz geçen yıl 20 milyar doları aştı. Bu yılda 25 dolar seviyelerine ulaşacağız. 100 milyar dolar hedefine ulaşmak içinde çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz.

Başkan Biden ile haziran ayında Brüksel’de gerçekleştirdiğimiz yapıcı görüşmede işbirliğimizi her alanda güçlendirmedik için birlikte çalışma yönündeki kararlığımızı teyit ettik.”


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık