Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

Emre Cemil Ayvalı görevine geri döndü

Emre Cemil Ayvalı, bir dönem AK Parti'nin FETÖ ile kol kola yürüdüğünü itiraf ettiği ve "Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı, bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldım 2010’a kadar" sözlerinin ardından istifa ettiği AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevine 10 ay sonra geri döndü.

Emre Cemil Ayvalı görevine geri döndü
  • 19 Nisan 2021, Pazartesi 22:29

AK Parti'de tanıtım medya başkanı Hamza Dağ’ın yardımcılık görevine AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk, Konya Milletvekili Selman Özboyacı, Yasın Bölükbaşı, Ömer Arvas ve Emre Cemil Ayvalı’nın getirildiği açıklandı.

İTİRAF GİBİ AÇIKLAMANIN ARDINDAN İSTİFA ETMİŞTİ

Emre Cemil Ayvalı, daha önce AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevini yürütürken bir televizyon programında, AK Parti'nin FETÖ ile kol kola yürüdüğünü itiraf etmesiyle kamuoyunda ve partisinde oluşan tepkilerin ardından istifa etmişti.

Ayvalı, geçtiğimiz Haziran ayında katıldığı televizyon programındaki konuşmasında şu ifadeleri kullanmıştı:

*Eğer FETÖ ile AK Parti geçmişte bürokraside kol kola girdiyse şayet, bunu da farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı.

*Çünkü eski devlet düzenindeki atama düzeni şöyleydi; 2002'de ben iktidara gelmişim, sene 2007-2008. Ya benim bir müsteşar atamam için bu adamın memur olarak 12 yılı doldurması lazım. Genel Müdür olarak 12 yılı doldurması lazım.

*Ben sanki kendi kadrolarımla geldim de çok mücadele etme gücüm vardı, muktedirdim de böyle bir fanteziye mi girdim? Hayır. Bir tarafta, çok açık söylüyorum, darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı ve bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldım 2010'a kadar. Mesele bu. Ve bu bir vesayetle mücadeleydi.

10 AY SONRA AYNI GÖREVDE

Bu açıklamalarından bir gün sonra istifa eden Emre Cemil Ayvalı, önce AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) yedek üye adayları arasında yer aldı. Ardından AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevini istifasından 10 ay sonra tekrardan üstlendi.

FETÖ elebaşı Gülen'e 'sana ihtiyacımız var' çağrısı yapan isme üst düzey görev FETÖ elebaşı Gülen'e 'sana ihtiyacımız var' çağrısı yapan isme üst düzey görev

Mehmet Metiner: FETÖ'ye destek verdik! Mehmet Metiner: FETÖ'ye destek verdik!

'FETÖ ilişkisi' itirafını Ahmet Hakan savundu ! 'FETÖ ilişkisi' itirafını Ahmet Hakan savundu !

Canlı yayında ‘FETÖ ile kol kola yürüdük’ diyen AK Partili istifa etti! Canlı yayında ‘FETÖ ile kol kola yürüdük’ diyen AK Partili istifa etti!

Kaynak: Sözcü

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık