Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.626
  • Euro 10.124
  • GR ALTIN 493.35
  • ÇEYREK 809.39

Emin Çölaşan hakkında karar verildi!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan gazeteci Emin Çölaşan hakkında karar çıktı. Yargıtay’ın 11 ay 20 gün hapis cezası verdiği yerel mahkeme kararının iptali sonrası yeniden görülen davada mahkeme, Emin Çölaşan'ın beraatına karar verdi.

Emin Çölaşan hakkında karar verildi!
  • 03 Nisan 2021, Cumartesi 17:13

Sözcü'den Ümit Türk'ün haberine göre, Emin Çölaşan'ın, 18 Aralık 2014'te Sözcü gazetesinde yayımlanan “İki taraf da özür dilesin” başlıklı köşe yazısı nedeniyle yargılandığı davada karar çıktı.

Çölaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şikayeti üzerine ‘hakaret' davası açılmıştı.

YARGITAY KARARI BOZDU

İstanbul Küçükçekmece Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılama sonucunda Çölaşan'a 11 ay 20 gün hapis cezası verildi.

Çölaşan'ın avukatı İsmail Yılmaz, yerel mahkemenin verdiği karara itiraz etti.

Temyiz incelemesini tamamlayan Yargıtay, itirazı haklı buldu ve beraat kararı verilmesi için yerel mahkemenin kararını bozdu.

Yargıtay'ın bozma ilamından sonra dava, Küçükçekmece 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde önceki gün yeniden görüldü.

Cumhuriyet Savcısı verdiği mütalaada, ‘Köşe yazısının, bir bütün halinde değerlendirildiğinde bizzat Cumhurbaşkanının şahsına yönelik olmadığı, hükümet ve parti politikalarının eleştirilmesi amacıyla sarf edilen sert ve kaba ifadeler olduğu anlaşılmaktadır' dedi ve beraat verilmesini talep etti.

Mahkeme, Emin Çölaşan'ın beraatına karar verdi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık