Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.8613
  • Euro 10.4098
  • GR ALTIN 498.46
  • ÇEYREK 818.52

Eli kanlı terör örgütü IŞİD'in lideri Bağdadi öldürüldü

Emperyalist devletlerce büyütülen kanlı örgüt IŞİD’in lideri Bağdadi öldürüldü.

Eli kanlı terör örgütü IŞİD'in lideri Bağdadi öldürüldü
  • 28 Ekim 2019, Pazartesi 10:16

Operasyon hakkında bilgi veren ABD Başkanı Trump, “Ülkenin belirli bir noktasında bulunan petrolü garanti altına alacağım” diye konuştu

Suriye’deki kanlı savaşın parçalarından, bölgede ve dünyada birçok katliam gerçekleştiren IŞİD’in lideri Ebubekir el Bağdadi, Suriye-Türkiye sınırında öldürüldü.

Emperyalist devletlerce büyütülen kanlı örgütün lideri Bağdadi’nin öldürülmesine ilişkin konuşan ABD Başkanı Donald Trump, Bağdadi’nin Suriye’nin İdlib vilayetinde, Amerika’nın düzenlediği operasyon sonucu bombalı yelekle kendini ve üç çocuğunu patlattığını belirtti.

Operasyon sırasında Bağdadi’nin çıkmaz bir tünele girdiğini söyleyen Trump, “Tünelin sonuna vardığında, kendisi üzerindeki bombalı yeleği ve üç çocuğu patlatarak intihar etti. Tünel daha sonra yok edildi ve daha sonra yapılan tetkikler sonucunda ölen kişinin Bağdadi olduğunu anladık” ifadelerini kullandı.

ÜLKELERE TEŞEKKÜR

Trump, yaklaşık iki saat boyunca Bağdadi’nin bulunduğu bölgede olduklarını belirtirken “Sürekli panik halindeydi ve korkuyordu. Bağdadi’nin yok edilmesi ABD’nin terörist liderlerini yıkmaya yönelik kararlılığını göstermektedir” diye konuştu. Operasyon sırasında 11 çocuğun yara almadan kurtulduğunu açıklayan ABD Başkanı, Rusya, Türkiye ve Irak’a teşekkür etti.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık