Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5066
  • Euro 11.0494
  • GR ALTIN 548.58
  • ÇEYREK 900.43

Eli kanlı terör örgütü IŞİD, 11 rehinenin infaz görüntülerini yayınladı

DEAŞ terör örgütü yayınladığı videoda, teröristlerin 11 Hıristiyan rehineyi infaz ettiği öne sürüldü. Örgüt 22 Aralık'ta, Ebubekir el Bağdadi'nin intikamı için bir saldırı dalgası başlatacağını duyurmuştu.

Eli kanlı terör örgütü IŞİD, 11 rehinenin infaz görüntülerini yayınladı
  • 28 Aralık 2019, Cumartesi 11:41

IŞİD, Nijerya’da 11 Hıristiyan rehinenin başları kesilerek öldürülürken çekildiğini öne sürdüğü bir video yayımladı.

Örgüt, infazın lideri Ebubekir el Bağdadi ve sözcüsü Ebu Hasan el Muhajir’in Ekim ayında Suriye’de öldürülmesinin intikamı için düzenlenen saldırıların parçası olduğunu açıkladı.

Öldürülen rehinelerin hepsinin erkek olduğu ifade edildi.

56 saniyelik video IŞİD’in yayın organı Amaq tarafından yayınlandı. Rehinelerin kimlikleri açıklanmadı. IŞİD, 11 kişinin Nijerya’nın kuzeydoğusundaki Borno eyaletinde geçtiğimiz haftalarda yakalandığını duyurdu. Video 26 Aralık’ta yayımlandı ve bazı uzmanlar bu tarihin Noel kutlamaları nedeniyle özellikle seçildiği görüşünde. Görüntüler, bilinmeyen bir dış mekanda çekildi. Kayıtta, ortadaki rehinenin vurulduğu, daha sonra diğer 10 rehinenin de yere yatırılıp, başlarının kesildikleri görülüyor.

Örgüt 22 Aralık’ta, intikam için bir saldırı dalgası başlatacağını duyurmuştu. Nijeryalı radikal İslamcı örgüt Boko Haram’ın bir kısmı da halen ‘IŞİD Batı Afrika’ adıyla savaşıyor. Örgüt geçen yıl daha önce kaçırdığı iki ebeyi öldürmüştü.

BBCTürkçe


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık