Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.6604
  • Euro 8.9115
  • GR ALTIN 458.62
  • ÇEYREK 752.42

Elazığ depremini iki ay önceden bilen uzmandan yeni açıklama

Elazığ'daki 6.8 şiddetindeki depremi iki ay öncesinden tahmin eden Fırat Üniversitesi eski rektörü Prof. Feyzi Bingöl, yeni açıklamalarda bulundu.

Elazığ depremini iki ay önceden bilen uzmandan yeni açıklama
  • 25 Ocak 2020, Cumartesi 15:43

Elazığ‘da geçen yıl meydana gelen 4.9’luk deprem sonrası açıklamalarda bulunan eski Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Feyzi Bingöl, bölgede daha büyük depremler beklediklerini söylemişti. Bu açıklamadan günler sonra ise Elazığ’da 6.8’lik deprem meydana geldi.

Sözcü'nün haberine göre Prof. Dr. Bingöl, bundan sonra olabilecek depremler hakkında açıklamalarda bulundu.

Bölgenin güneydoğusu ya da kuzeydoğusunda bir hareketlilik beklediklerini söyleyen Bingöl, şu ifadeleri kullandı:

ZAMANINI BİLEMEYİZ

Ben 40 yıldır bu bölgede çalışıyorum. Bu büyüklükte bir depremin olacağını yaptığımız çalışmalarda zaten görüyoruz. Ama gün olarak söyleyemiyoruz. Orada arkadaşlarla yaptığımız çalışmalarla bunu söylüyorduk. O fayı iyi tanırsanız hareketlenmede depremi görebilirsiniz. Ancak zamanını bilemeyiz.

HAREKETLİLİK OLABİLİR

Bundan sonra o bölgede bir müddet sakinleşir fakat bu depremin olduğu yerin güneydoğusu Kahramanmaraş’a ya da kuzeydoğusu Bingöl’e doğru olan bölgelerde bir hareketlilik olabilir. Ama onunda dediğimiz gibi zamanını söylemeyiz. Büyüklüğü ise yine bu civarlarda olur. Doğu Anadolu Fay hattında olacak deprem en fazla 7 civarında olur.


ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık