Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5396
  • Euro 11.1032
  • GR ALTIN 548.52
  • ÇEYREK 899.91

Elazığ depreminde hasar alan binayı gören rektörden tepki

Elazığ depreminde hasar alan binayı güçlendirme çalışmaları sırasında, ortaya çıkan hataları gören Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, isyan etti.

Elazığ depreminde hasar alan binayı gören rektörden tepki
  • 19 Haziran 2021, Cumartesi 12:57

Göktaş sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımda, ”Allah’ım üniversitemizde bu binayı yapan müteahhidi sana havale ediyorum” ifadelerine yer verdi.

24 Ocak 2020'de meydana genel Elazığ depreminde Fırat Üniversitesi’nde yer alan ve 1984 yılında yapılan Fen Fakültesi D Blok orta hasar görmüş ve güçlendirilmesi gerektiğine dikkat çekilmişti.

Depremin ardından Fırat Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Fahrettin Göktaş da söz konusu fakülte binasında tüm incelemelerin yapılması gerektiği talimatını vererek olası bir sorunun önüne geçmek amacıyla kolonların incelenmesini talep etti. 

ÇEVRESİ TEMİZLENEN KOLONDA...

Göktaş'ın talimatı doğrultusunda, çalışmalar başlatıldı ancak, ancak fakültesi binasının inşaatında ciddi hatalar yapıldığı görüldü. Bir kolondaki kaydırma ise net olarak ortaya çıktı. Güçlendirmek için çevresi temizlenen kolonda kaydırma olduğu ve kolonun üst kısmıyla zemin kısmı arasında fark olduğu tespit edildi.

"BU BİNAYI YAPAN MÜSLÜMAN DEĞİL DESEM, İNANCIMA TERS"

Bina inşaatında yapılan hataya tepki gösteren Rektör Göktaş, Facebook'tan yaptığı bir paylaşım ile durum isyan etti.

Göktaş, "Allah korkusu olmadığı için desem müslüman bir ülkeyiz. Bu binayı yapan müslüman değil, desem inancıma ters. En iyisi, 'Allahım Üniversitemizde bu binayı yapan müteahhiti sana havale ediyorum' deyip kapatayım" ifadelerine yer verdi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık