Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.3054
  • Euro 8.7854
  • GR ALTIN 402.17
  • ÇEYREK 659.95

Ekrem İmamoğlu'nu tehdit eden kişiye verilen ceza belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu tehdit ve hararet dolu mesajlar gönderdiği gerekçesiyle yagılanan Tuna Görgünoğlu hakkında karar belli oldu.

Ekrem İmamoğlu'nu tehdit eden kişiye verilen ceza belli oldu
  • 08 Ekim 2020, Perşembe 13:06

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na hakaret ve tehdit içerikli elektronik postalar gönderdiği gerekçesiyle tutuksuz yargılanan sanık Tuna Görgünoğlu hakkındaki karar belli oldu.

Yurt gazetesinde yer alan habere göre; Mahkeme, sanık Görgünoğlu'nu "Zincirleme tehdit" suçundan 1 yıl 10 ay 15 gün hapis ve "Kamu görevlisine hakaret" suçundan ise 11 bin 640 TL adli para cezasına çarptırdı.

İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi'nde ikinci celsesi görülen duruşmaya, tutuksuz sanık Tuna Görgünoğlu katılmadı.

Müşteki İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu avukatı Sercan Polat temsil etti.

"ŞİKAYETÇİYİZ"

Avukat Sercan Polat, "Sanıktan şikayetçiyiz. Sanık herhangi bir pişmanlık göstermemiştir. Yaptığı eylemden dolayı gurur onur duymaktadır. En korkunç haliyle tehditlerini yapmıştır. Kamu güvenliği açısından tehlike oluşturmuştur. Üst sınırdan cezalandırılması talep ederiz. Zincirleme şekilde tehdit ve hakaretlerde bulunmuştur" dedi.

İNDİRİM YAPILMADI

Mahkeme, sanık Tuna Görgünoğlu'nun "Tehdit" suçunu birden fazla gerçekleştirmesini de dikkate alarak 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık